Raseinių naujienų portalas

KriminalaiNaujienos

Policija ir augalų saugotojai sulaikė 4 tonas nelegalių pesticidų

Kauno policija ir augalų saugotojai per operaciją sulaikė keturias tonas nelegalių pesticidų ir neteisėtai jais galbūt prekiavusius asmenis.

Operacija įvykdyta praėjusią savaitę, ją atliko Kauno kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, bendradarbiauta su Kauno rajono ir Vilniaus apskrities kolegomis bei Lietuvos augalų apsaugos asociacija.

Sulaikyti trys asmenys, įtariami neteisėtu nelegalių pesticidų įvežimu į Lietuvą. Jiems taip pat pateikti įtarimai ir dėl nelegalios stambaus masto šių produktų prekybos, antradienį pranešė Kauno apskrities policija.

Birželį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl
neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla.

Tyrimo metu gauta duomenų, jog trys asmenys, neturėdami Valstybinės augalininkystės tarnybos išduoto leidimo įvežti augalų apsaugos produktų (pesticidų), organizuoja didelių kiekių, nelegalių ir galbūt falsifikuotų pesticidų įvežimą į Lietuvą bei neturėdami leidimo juos laikyti ir jais prekiauti, stambiu mastu vykdo šių produktų prekybą.

Praėjusią savaitę, liepos 5 dieną, Kauno ir Vilniaus kriminalistai, bendradarbiaudami su Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Kaune, Kauno, Širvintų ir Raseinių rajonuose atliko 11 kratų fizinių asmenų namuose, automobiliuose, ūkiniuose pastatuose ir sandėliavimo patalpose.

Per kratas policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 4 tonas pesticidų, kuriems įvežti ir jais prekiauti reikalingas Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos leidimas.

Kaip skelbia policija, be mažos dozės herbicidų, kurie yra labai patrauklūs nelegaliems prekiautojams, policijos pareigūnai per kratas rado Europos Sąjungoje uždraustų naudoti produktų, dalis jų – nepaženklinti.

Operacijos metu sulaikyti trys vyrai – anksčiau neteisti Kauno rajono gyventojai, gimę  1972 metais ir 1964 metais, bei Širvintų rajono gyventojas, gimęs 1958 metais.

Visiems trims asmenims skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Pasak Lietuvos augalų apsaugos asociacijos vadovės Zitos Varanavičienės, nelegalių augalų apsaugos produktų naudojimas, visų pirma, yra šešėlinė ekonomika ir intelektinės nuosavybės vagystė.

Pasak jos, daug didesnė bėda, kai į aplinką patenka neaiškios cheminės sudėties mišiniai, dažnai turintys tokių sudedamųjų dalių arba priemaišų, kurios Europos Sąjungoje yra draudžiamos.

„Į aplinką patenka nekontroliuojamomis sąlygomis susintetinti neištirti mišiniai arba „pusfabrikačiai“ – iki galo nepagaminti produktai, tik techninė medžiaga“, – teigė Z. Varanavičienė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla.

Už šią nusikalstamą veiką gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us