Raseinių naujienų portalas

Jau eilę metų, liepos pabaigoje Pašaltuonyje švenčiama Sirpsto šventė. Ši šventė senovės lietuvių buvo švenčiama dar iki krikščionybės įvedimo. Įvedus krikščionybę, šventė buvo sutapatinta su šv. Onos varduvėmis, o liaudyje šv. Ona laikoma duonos ponia. Oninių turėjome atsisakyti dėl paprastos priežasties- mūsų krašte nebeliko Onučių.

Mūsų protėviai šventai tikėjo, kad viskas kas prisirpsta, prinoksta, pribręsta- turi būti pagerbta.

Ir iš tiesų, liepos pabaiga- nuostabus metas. Jau spėjome išragauti gausybę įvairiausių uogų, kasamos pirmos šviežios bulvytės, šeimininkės agurkus pintinėmis iš daržų neša, šviežios daržovės virsta iš lysvių, grūdų pilni aruodai, iš ką tik išimtų korių medus pro pirštus teka.

Kaimo žmogus žino, kad nepritrūks jo šeimai duonos, nei baltų pyragų, nei gardžių sūrių- visi bus sotūs.

Šiemet Sirpsto šventė Pašaltuonyje sulaukė ypatingai gausaus svečių ir dalyvių būrio, nes po Sirpsto vardu slepiasi ne tik senųjų tradicijų puoselėjimas, tačiau tai ir Pašaltuonio krašto žmonių susitikimo šventė, visų kažkada čia gyvenusių, grįžtančių iš užsienio, atvažiuojančių iš kitų miestų.

Renginį kasmet organizuoja Raseinių rajono kultūros centras Pašaltuonyje ir bendruomenė „Šaltuona“.

Visą šventės dieną vyksta renginiai: vaikų piešinių konkursas ant asfalto, tinklinio, mamų ir vaikų kvadrato varžybos, linksmosios estafetės vaikams. Vaikams ir jaunimui buvo suorganizuota šaudymo lankais pramoga.

Vakaro programoje pagerbėme pirmąjį derlių, išklausėme svečių sveikinimų, padėkojome savo rėmėjams ir aktyviausiems, bendruomeniškiausiems Pašaltuonio krašto žmonėms.

Vaišinomės ne tik tradicinėmis Sirpsto vaišėmis, tačiau medžiotojų būrelio „Paupys“ vyrai privirė tiek gardaus troškinio, kad jo užteko visiems šventės dalyviams.

Šventėje dalyvavęs RRKC Gėluvoje vokalinis moterų ansamblis „Gėluvos gaida“, vadovaujamas Ritos Andriuškevičienės, padovanojo mums skambių, vasariškų dainų pynę. Iki pačių sutemų visus susirinkusius linksmino grupė „Nemuno krantai“.

Organizatoriai nuoširdžiai taria ačiū visiems, kurie savo darbu, idėjomis, finansiškai prisidėjo prie Sirpsto šventės organizavimo. Dėkojame mūsų rėmėjams, jaunimui, bendruomenės aktyvui- visi kartu įdėjome daug pastangų, tačiau sukūrėme gražų reginį, puikią atmosferą, džiugią nuotaiką.

Ačiū visiems ir susitiksime Sirpsto šventėje 2022 Pašaltuonyje.

Tekstas ir nuotraukos RRKC Pašaltuonyje kultūrinių renginių organizatorės Linos Zorubienės

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us