Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Šventė Kalnujuose „Vasara žolynų žieduose“

Rugpjūčio naktis reikia  skiesti žvakių liepsnelėmis ir žiogų griežimu…Kur gi skubate? Sustabdykime laikrodį, ragaukime po lašą. Ir padarykime šiandien susirinkę jau dešimtąjį kartą į  „Vasara žolynų žieduose šventę“ Šiais žodžiais  prasidėjo spalvingas muzika ir pramogomis  vakaras Kalnujuose. Renginį į vedė RMMVB Kalnujuose bibliotekininkė Daiva Myniotienė ir RRKC Kalnujuose renginių organizatorė  Laima Banienė.

Ši diena sutalpino įvairias  pramogas. Sužaistos krepšinio varžybos „ Trys prieš tris“ seniūno taurei laimėti. Varžėsi keturios komandos.  Galiausiai taurė iškeliavo Raseinių jaunių komandai, taip pat pirmai ir antrai vietai  atiteko„ Keturačių –Safari –Raseiniai“ pramogų kuponai. Vaikų  linksmybėmis  rūpinosi Armanda Bružaitė. Norintys ekstramalių pojūčių galėjo pasivažinėti su keturačiais ir mini mašinyte.

 Svarbus šventės akcentas- tai lauko treniruoklių prie bendruomenės namų atidarymas. Projekto rašymo ir įgyvendinimo džiaugsmais   ir rūpesčiais pasidalino bendruomenės pirmininkas Andrius Žemkauskas. Koncertinę programą  pradėjo namiškiai RRKC Kalnujuose liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ ir jos vadovas Kęstutis Klikna. Vakaro eigoje  vieną kapelą keitė kita. Scenoje išvydome Šaukėnų  kultūros ir amatų centro kapelą „Meldai“ ir jos vadovą Algirdą Raubicką. Ši kapela yra dalyvavusi „Duokim garo“ televizijos laidoje, festivalyje,„Ant rubežiaus“, taip pat koncertuose Latvijoje ,Lenkijoje ,  Austrijoje. Tauragės kultūros centro Skaudvilės liaudiškoje kapeloje „Dobilas“ skamba  aranžuotos ir autentiškos lietuvių liaudies ir Artūro Mauriaus  bei Rasos Bartkuvienės dainos, šokiai.  Smagu, jog pas mus jie jau antrą kartą. O kai scenoje pasigirdo Biržų KC  modernaus folkloro ansamblis „Navija“ ir jo vadovė Rūta Kudelkienė –Misevičė ne vienas sukluso-  kažkas nauja. Tai baltų kultūros ir klubinės muzikos sintezė. Ir vieną vakaro dalį vainiko RRKC Nemakščiuose liaudiška kapela „Nemakščių vyrai“. Tai scenos  virtuozai,  kurių dainas jau moka visi Raseiniai, gal visa Lietuva.

 Antrą vakaro dalį pradėjo merginų grupė „Vega“. Tai  jauna merginų grupė, kuri atlieka savo kūrybos dainas. Vakarą  toliau kaitino du vaikinai iš Skuodo  Rokas ir Laurynas.

Jokia šventė nepraeitų be rėmėjų ir pagalbininkų. Ačiū Tytuvėnų  šakų smulkinimo įmonei  UAB „Egritmeda“ įmonei „Auga Raseiniai“, UAB „Tiltuva“,„Keturačių –Safari –Raseiniai“ ,„Pasažo namams“, kaimo bendruomenei „Kalnujai“, Raseinių kultūros centrui, Kalnujų seniūnijai ir visiems  kurie nors maža dalele prisidėjo prie šventės.

Tekstas ir nuotraukos L.Banienės

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us