Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Savivaldybė svarstys Šeimų sąjūdžio prašymą leisti mitinguoti prie Vilniaus arkikatedros

Vilniaus savivaldybė trečiadienį žada svarstyti Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymą leisti surengti mitingą rugsėjo 10-ąją prie Vilniaus arkikatedros.

„Prašymą esame gavę renginiui Katedros aikštėje, nuo 5 iki 10 tūkst. žmonių, tą pačią rugsėjo 10-ąją. Su policija ir kitomis institucijomis tai bus svarstoma, planuojama, kad svarstymas vyks rytoj“, – BNS informavo Vilniaus savivaldybės administracijos atstovas Paulius Vaitekėnas.

Pasak jo, prašymą išduoti leidimą pateikė fizinis asmuo.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad dėl viešosios tvarkos užtikrinimo policija komentarą pateiks, kai bus priimtas savivaldybės sprendimas.

Savo ruožtu Šeimų sąjūdis išplatintame pranešime paragino atvyksiančius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

„Lietuvos šeimų sąjūdis tikisi geranoriškumo, tarpusavio supratimo ir padarys viską, kad mitingas būtų taikus. Bendradarbiausime su pareigūnais, mums padės savanoriai ir policijos tarnybos veteranai. Esame tos pačios, mums visiems brangios šalies bendrapiliečiai ir nestovime priešingose pusėse. Būkim šią dieną tvirti ir supratingi, nepasiduokime nepagrįstoms emocijoms ir provokatoriams, kurie nori mus vienas kitam demonizuoti ir supriešinti“, – teigiama pranešime.

Ankstesniam organizatorių prašymui organizuoti rugsėjo 10-osios mitingą 15 tūkstančių žmonių prie Seimo savivaldybė po pakartotinio svarstymo nedavė leidimo. Tuomet  Administracijos atstovai tvirtino, kad leidimas neišduotas dėl per didelio dalyvių skaičiaus Seimo prieigose, žvalgybos perspėjimų apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę, aplinkinių įstaigų prašymo netrikdyti darbo. Šį sprendimą mitingo organizatoriai apskundė teismui.

Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymas leisti mitinguoti prie Seimo persvarstytas po to, kai rugpjūtį po kito mitingo prie Seimo kilo riaušės. 

Tuomet leidimas organizuoti mitingą buvo išduotas mokytojai Astrai Astrauskaitei.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us