Raseinių naujienų portalas

Kita

Ugniagesiai ragina gyventojus jau dabar ruoštis šildymo sezonui

Artėjant šildymo sezonui norime priminti gyventojams, kad jau pats laikas išsivalyti dūmtraukius, apžiūrėti šildymo įrangą ir susiremontuoti krosnis.

Kai dūmtraukyje susikaupę suodžiai ir dervos užsidega, ugnis gali išplisti į degias pastato konstrukcijas. Todėl prieš pradedant kūrenimo sezoną, iš dūmtraukių ir krosnių būtina išvalyti suodžius, o jo metu, kūrenant kietuoju kuru, kaminas turi būti valomas kas tris mėnesius. Suodžius rekomenduojama valyti mechaniniu būdu – specialiu šepečiu užlipus ant stogo. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai su dūmų kanalais turi būti išbaltinti, kad matytųsi įskilimai.

Ugniagesiai gelbėtojai taip pat įspėja nelaikyti šalia šildymo įrenginių degiųjų medžiagų. Draudžiama džiovinti ir laikyti malkas ar kitas degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, šildymo katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Gaisrų statistika rodo, kad prasidėjus kūrenimo sezonui, didėja ir gaisrų rizika. Todėl ugniagesiai pataria, kad norint išvengti skaudžių nelaimių, namuose būtina įsirengti autonominius dūmų detektorius, nes jie gelbsti gyvybes ir padeda išvengti didelių nuostolių.

Primename, kad PAGD prie VRM Kauno PGV Raseinių priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su ugniagesiais savanoriais Raseinių r. vykdo akciją „Gyvenkime saugiai“, kurios tikslai: sustiprinti gaisrų prevencijos svarbą gyvenamajame sektoriuje, skleisti gaisrinės saugos žinias, ugdyti šalies gyventojų saugios gyvensenos įpročius, skatinti gyventojus naudotis autonominiais dūmų signalizatoriais, gerinti šalies gyventojų būstų gaisrinę saugą, suteikti gyventojams konsultacijas ir praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais, ugdyti šalies gyventojų gebėjimą saugiai elgtis ekstremaliųjų įvykių metu. Akcijos metu lankomasi gyventojų būstuose, gyventojams suteikiamos konsultacijos ir patarimai gaisrinės saugos klausimais, atkreipiamas dėmesys į tinkamą kietojo kuro krosnių, dūmtraukių įrengimą ir naudojimą, elektros instaliaciją, kitus įrenginius, dėl kurių gali kilti gaisras, paaiškinama, kodėl reikalingi autonominiai dūmų signalizatoriai, pateikiamos nuorodos, kur gyventojai galėtų rasti daugiau informacijos apie gaisrų prevenciją, kaip pasirengti ir saugiai elgtis ekstremaliųjų įvykių metu. Vykdant akciją nuotoliniu būdu bendradarbiaujant su vietos savivalda, seniūnijomis, gyventojus vienijančiomis bendruomenėmis ir bendrijomis gali būti naudojamos nuotolinių vaizdo konferencijų programos, pvz.: ,,Zoom“, „Microsoft Teams“ ar kitos viešai prieinamos ir saugios internetinės platformos.

Kviečiame Raseinių r. bendruomenes, bendrijas, seniūnijas prisijungti prie akcijos, pasirinkti Jums tinkamą dieną ir laiką bei susisiekti su PAGD prie VRM Kauno PGV Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais dėl akcijos pravedimo. Išankstinė registracija tel. 842870512.

Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us