Raseinių naujienų portalas

Politika

Įvedus „nepasiskiepijusių karantiną“, premjerė norėtų išvengti naujų griežtinimų

Nuo pirmadienio apribojus daugelį paslaugų ir veiklų be galimybių paso, premjerė Ingrida Šimonytė sako norinti išvengti naujų griežtinimų.

„Akivaizdu, kad mokykloms atsivėrus atvejų skaičius didėja, klasėms tenka eiti į izoliaciją, koks poveikis bus tolesniam ligoninių pildymuisi – matysime ateityje. Reikės papildomų sprendimų, to neatmetu, bet kol kas norėčiau to išvengti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Dabartinį reguliavimą ji pavadino „neskiepytųjų karantinu“, taip pat pabrėžė, kad didžioji dalis nuo koronaviruso mirusių žmonių buvo nepasiskiepiję, o pilnai paskiepyti mirusieji dažniausiai turėjo gretutinių ligų, dėl kurių nesusidarė imunitetas.

„Tai, kas dabar nustatyta, kas įsigaliojo nuo rugsėjo 13 dienos, Vyriausybė priėmė šituos sprendimus pakankamai anksti ir suteikė šešias savaites tam, kad žmonės suskubtų pasiskiepyti, ir dalis jų suskubo pasiskiepyti, vėliau šis tempas sulėtėjo. Tie apribojimai, kurie galioja žmonėms, kurie yra nepasiskiepiję arba per ligą nėra įgiję imuniteto, ir yra neskiepytųjų karantinas – galima ir taip pavadinti“, – kalbėjo premjerė.

Ji kartojo, kad didžiausią susirūpinimą kelia ligoninių užpildymas, ir ligonines užpildžius COVID-19 pacientams kenčia kitomis ligomis sergantys žmonės, apribojus medicinos paslaugas.

 „Pats atvejų skaičius, jeigu žmonės negula į ligonines ir nemiršta, yra viena istorijos pusė, bet kai žmonės pradės gulti į ligonines dideliais skaičiais, atsitiks keletas dalykų – iš paskos seks augimas mirtingumo, ką dabar ir matom“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

„Kitas dalykas – kitų sveikatos paslaugų ribojimas, apie ką tenka girdėti tuose regionuose, kuriuose ligoninių užpildymas, gaila, bet artėja į praėjusių metų pabaigos lygį, ir tai pirmiausia yra Klaipėdos regionas ir Šiaulių regionas. Tai reiškia, kad medikams reikia vis daugiau išteklių, tiek fizinių, ligoninių, reanimacinių palatų, tiek medikų darbo, skirti būtent ir vėl COVID-19 gydymui, nuo to kenčia sergantys kitomis ligomis“, – sakė I. Šimonytė.

Praėjusią parą nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso mirė 4751 žmogus, iš jų pilnai paskiepyti buvo 67.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio daugelis paslaugų bei prekybos vietų apribotos galimybių paso neturintiems žmonėms. Be jo galima apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikose, taip pat veterinarijos prekių parduotuvėse.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Ribojimai netaikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgę koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us