Raseinių naujienų portalas

KitaPolitika

Mobilizacija Rusijoje – tai karo eskalacija, nauja jo fazė, sako D. Grybauskaitė

Dalinė mobilizacija Rusijoje žymi naują eskaluojančią karo Ukrainoje fazę, sako kadenciją baigusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

„Manau, kas visas pasaulinis vienodai vertina, tai yra tiesioginio didžiulio karo Europoje eskalacija, tai nauja karo fazė. Taip ir vertinu“, – trečiadienį Kaune žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

„Mūsų žingsniai turi būti – NATO, Vakarų žingsniai taip pat – jungtinis atsakas. Turime reaguoti taip pat su ginkluotės tiekimo eskalacija Ukrainai“, – teigė buvusi šalies vadovė.

Anot jos, Ukrainai turi būti tiekiami sunkesni, toliašaudžiai ginklai, tokie, kokių reikia „atremti šitą naują Rusijos ordos mėginimą žengti toliau į Europą“. 

Pasak D. Grybauskaitės, mobilizacija Rusijoje paskelbta, nes „kriminalų kariuomenė“ negalėjo būti veiksminga. 

„Todėl kad nesusitvarkė su paslėpta mobilizacija, kuri vyko iš rekrūtų ir čečėnų, bet taip pat ir iš kriminalinio pasaulio. Buvo visiškai aišku, kad tokia kriminalų kariuomenė negali būti veiksminga bet kurio karo metu. Taigi, dabar rekrūtuojami rusai. Šita dalinė mobilizacija reiškia, kad, deja, bet karas atėjo į Rusijos teritoriją ir šį karą prisišaukė pats prezidentas Putinas“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

V. Putinas trečiadienį, kreipdamasis į tautą pirmąkart nuo karinės invazijos į Ukrainą pradžios, paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje.

Pasak jo, trečiadienį prasidėsiantis šaukimas taikomas atsargos kariams, pirmiausia – turintiems patirties. Rusija tikisi mobilizuoti apie 300 tūkst. karių.

Reaguodama į mobilizaciją, Lietuvoje pakeltas kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų budrumo lygis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us