Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Į Lietuvą atgabenta visa gripo sezonui skirtos vakcinos siunta – per 200 tūkst. dozių

Į Lietuvą atgabenta visa gripo sezonui skirtos vakcinos siunta – per 200 tūkst. dozių, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerija nurodo, kad šią savaitę skiepai pradedami išvežioti jas užsakiusioms gydymo įstaigoms. Planuojama, kad visas šias įstaigas gripo vakcina turėtų pasiekti per 2–3 savaites.

„Atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją ir ruošdamasi būsimam peršalimo ligų sezonui, Valstybinės ligonių kasa (VLK) rekordiškai anksti – dar vasarį – nupirko daugiau nei 201 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių“, – pranešime sakė VLK Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

Pasak jos, vakcinos kainavo kiek daugiau nei 1,5 mln. eurų, o lyginant su pernai, vienos dozės kaina sumažėjo 13 procentų.

Lietuvoje nuo gripo nemokamai skiepijami 65-erių metų amžiaus ir vyresni senjorai, rizikos grupėms priklausantys žmonės, besilaukiančios moterys, socialinių globos ir slaugos įstaigų gyventojai. Kompensuojamąja vakcina skiepijami ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gyventojai, kurie nepriklauso rizikos grupėms, nuo gripo gali skiepytis savo lėšomis.

SAM ir VLK specialistai kviečia gyventojus nedelsti ir vienu metu pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso.

„Tikimės, kad galimybė vienu metu pasiskiepyti nuo COVID-19 ir gripo padidins vakcinacijos apimtis, o gyventojams bus gerokai patogiau planuotis vizitus į gydymo įstaigas. Tokia galimybė sudaroma rizikos grupėms priklausantiems asmenims, kuriuos raginčiau suplanuoti vizitus vakcinacijai bei tokiu būdu apsaugoti save ir artimuosius“, – teigė SAM Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

To paties vizito pas gydytoją metu rekomenduojama pasikonsultuoti ir dėl vakcinacijos nuo pneumokokinės infekcijos, nes dažniausiai komplikacijas, tokias kaip plaučių ar vidurinės ausies uždegimas, sukelia pneumokokas po gripo ar kitų virusinių oro lašeliniu keliu plintančių infekcijų.

Gripo sezonas įprastai prasideda spalį, o baigiasi – gegužę.

Skiepijimas nuo gripo infekcijos ypač aktualus koronaviruso pandemijos laikotarpiu, nes susirgus gripu ir COVID-19 infekcija gydymas yra sudėtingesnis, išauga sunkių komplikacijų tikimybė. 

Norintys pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantys gyventojai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us