Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitikaRinkimai 2023

Mero rinkimai – įdomioji statistika

Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arvydas Nekrošius sekmadienį išrinktas Raseinių rajono meru.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už jį balsavo apie 53 proc. rinkėjų, jo varžovas, dabartinis meras konservatorius Andrius Bautronis surinko maždaug 46 proc. balsų.

Į antrąjį mero rinkimų turą prie balsadėžių atvyko mažiau nei 50 proc. (apie 13 000) balsavimo teisę turinčių Raseinių rajono gyventojų. Suskaičiavus rezultatus negaliojančiais paskelbti 120 biuletenių.

Balsavimas paštu

Dabartinis rajono meras Andrius Bautronis įdėjo daug pastangų, kad rinkimų rezultatai būtų geresni. Tačiau rajono gyventojai nusprendė kitaip. Įdomūs ir susimąstyti skatinantys balsavimo paštu rezultatai. Čia A. Bautronis ryškus lyderis. Už jo personaliją paštu balsavo 2019 rajono gyventojų. Balsavimas paštu vyksta Blinstrubiškių senelių globos namuose, ligoninėje, vyresnio amžiaus gyventojų namuose ir t.t.  

Penktadienį socialiniuose tinkluose paviešintas faktas, kad stebėtoja rinkimuose dirbo mero žmona Dovilė Vileikytė – Bautronienė. Ji stebėjo, kaip gyventojai balsuoja namuose. Įstatymas to nedraudžia, tačiau į viešumą oponentų iškeltas poelgis, sukėlė daug diskusijų socialinėje erdvėje apie tokio elgesio etiškumą.

Betygala – brangi investicija, bet balsai pasiskirstė 50/50

Prieš pirmąjį rinkimų turą per visą Lietuvą nuvilnijęs skandalas apie Betygalos, Nemakščių bažnyčioms skirtas lėšas iš biudžeto, Betygalos klebono atviras agitavimas už Andrių Bautronį – rezultatų nedavė. Betygalos apylinkėje abu kandidatai gavo po 108 balsus. Net konservatorių vadinamoje Nemakščių seniūnijoje kelių balsų persvara laimėjo Arvydas Nekrošius.

Raseinių miesto rinkėjai balsavo už „valstietį“ Arvydą Nekrošių

Keturių didžiųjų Raseinių miesto apylinkių rinkėjai meru nori matyti Arvydą Nekrošių. Už Andrių Bautronį balsavo Ariogalos didžiosios apylinkės: Melioratorių, Ariogalos gyventojai. Paupio, Gėluvos, Butkiškės, Milašaičių, Dainavos, Paliepių, Grajauskų, Berteškių, Kaulakių, Šiluvos, Norgėlų, Bebirvos, Dižiulių apylinkių rinkėjų dauguma taip pat balsavo už dabartinį merą.

Kaip bus sudėliota valdančioji koalicija?  

Arvydo Nekrošiaus vadovaujami Raseinių „valstiečiai“ naujos kadencijos taryboje turi penkias vietas iš 25. Tai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos triumfas Raseinių rajone.

Daugiausia mandatų – septynis – šioje taryboje yra gavę konservatoriai, šešias vietas iškovojo socialdemokratai, tris – politinis komitetas „Tau, kraštieti!“, po du – Regionų partija ir Darbo partija.

Kaip bus sudėliota nauja valdančioji koalicija, paaiškės netrukus. Naujai išrinktas meras dr.Arvydas Nekrošius ir 10-ojo šaukimo tarybos nariai prisieks balandžio viduryje.

Dabartinės sudėties 9-ojo šaukimo taryba į posėdį, galbūt, paskutinį kartą, rinksis kovo 30-ą dieną.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us