Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienosSportas

Raseiniuose vyks šaulių sąjungos pratybos Raseiniuose „Tauras 2021″

Plyksteli liepsnos, pasipila dūmai, ir neaiškūs piliečiai, pasinaudodami situacija, bando patekti į savivaldybės pastatą. Pasigirsta šūviai. Taip gali nutikti rugsėjo 24–26 dienomis Raseiniuose.

Laimei, sužeistųjų ar kitaip nukentėjusiųjų šioje situacijoje nebus. Tai – mokomieji kelių institucijų veiksmai, kurie labai svarbūs ir pareigūnams, ir visiems raseiniškiams.

Rugsėjo 24–26 dienomis Raseinių mieste vyks vyks civilinės saugos kompleksinės pratybos ir praktiniai veiksmai-mokymai „Tauras 2021“, kuriuose dalyvaus Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės ir kitų rinktinių šauliai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanoriai, Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Raseinių ligoninės, Greitosios medicinos pagalbos, Raseinių policijos komisariato ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro atstovai.

Civilinės saugos kompleksinės pratybos ir mokymai „Tauras 2021“ organizuojami Raseinių mieste simuliuojant situacijas ir imituojant įvairius ekstremalius įvykius, atsižvelgiant (imituojant) į Raseinių miesto ekstremalių situacijų plano užduotis.

Rugsėjo 24–26 dienomis Raseinių mieste vyks vyks civilinės saugos kompleksinės pratybos ir praktiniai veiksmai-mokymai „Tauras 2021“

„Raseiniškiai gali tik džiaugtis – visa tai daroma jų pačių labui, jų pačių saugumui“, – sako Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius.

Anot V.Žymančiaus, gyventojai turės puikią progą susipažinti su visomis tarnybomis ir jų darbu – šauliais, ugniagesiais gelbėtojais, policijos pareigūnais, Greitosios medicinos pagalbos medikais, kariais savanoriais ir t.t.

„Vienas iš svarbiausių dalykų – supažindinsime šaulius ir kitų tarnybų atstovus su Raseinių miesto infrastruktūra, ypatumais, objektais, kuriuos gali tekti saugoti ar kitaip jais pasirūpinti ir padėti žmonėms, jeigu įvyktų kokia nelaimė Raseiniuose. Žinoma, labai svarbi ir sąveika tarp skirtingų struktūrų – to ir mokysimės rugsėjo 24–26 dienomis Raseiniuose. Kai pareigūnai pažįsta vieni kitus, gerai žino vietovės specifiką, daug lengviau vykdyti užduotis iš tikrųjų nutikus nelaimei ar esant kokioms nors ekstremalioms sąlygoms. Tai, žinoma, svarbu ir prevencijai, kad nelaimingi atsitikimai neįvyktų“, – pastebi  Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas.

Mokymuose dalyvaus apie 200 šaulių, kitų institucijų komandos, jų metu Raseiniuose patruliuos ginkluoti šauliai, vilkintys Lietuvos šaulių sąjungos uniformą, bus naudojami imitaciniai šaudmenys, garsinės ir dūminės imitacijos priemonės. „Gyventojams pavojaus nebus, jeigu žmonės bus geranoriški ir draugiški, jeigu neis ten, kur bus draudžiama patekti, kur teritorijos bus aptvertos stop juostomis ar bus įspėti uniformuotų pareigūnų“, – tikina ats. kpt. V.Žymančius.

Mokymų organizatoriai užtikrina, kad pratybų rajone bus laikomasi priešgaisrinių ir gamtos apsaugos taisyklių, taip pat visų saugumo reikalavimų dėl COVID-19, kelių eismo taisyklių ir civilių gyventojų kasdienė veikla nebus trikdoma.

Lietuvos Šaulių sąjungos informacija

Asociatyvių nuotraukų autorė – Rita Kybartienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us