Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Nebalsavus opozicijai, nepriimtas įstatymas dėl 100 eurų už skiepus senjorams nuo 75 metų

Seimas iš pirmo karto nepriėmė įstatymo, leidžiančio senjorams nuo 75 metų amžiaus mokėti vienkartinę 100 eurų išmoką už skiepus. 

Seimas antradienį nepriėmė Vyriausybės inicijuoto Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos įstatymo projekto: registravosi tik 67 Seimo nariai, iš jų 65 balsavo už, o prieš ir susilaikiusių nebuvo. Registravosi, bet nebalsavo po vieną konservatorių ir Laisvės frakcijos atstovą. 

Tiek balsų neužteko įstatymui priimti – reikėjo, kad balsavime dalyvautų bent 71 parlamentaras. Seimas dėl to dar kartą balsuos vėliau.   

Balsavime nedalyvavo 22 „valstiečiai“, po 13 socialdemokratų ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, 9 „darbiečiai“, 8 Lietuvos regionų frakcijos nariai, 6 konservatoriai, vienas Laisvės frakcijos ir du Liberalų sąjūdžio atstovai. 

Kaip BNS sakė Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, kada įvyks kitas balsavimas priklausys nuo posėdžio pirmininko. 

„Bus dar vienas balsavimų blokas posėdžio pabaigoje, tada ir gali būti paskelbtas balsavimas“, – teigė J. Razma.    

100 eurų skiepytis skatinančią išmoką Vyriausybė siūlė mokėti tik senjorams nuo 75 metų, tuo metu  „darbiečiai“ ir „valstiečiai“ siekė, kad finansinę paskatą už skiepus gautų gyventojai nuo 65 metų.   

Seimas nepritarė „darbiečių“ siūlymui išmoką skirti žmonėms nuo 65 metų: už buvo 43 Seimo nariai, prieš 37, o susilaikė 36. 

„Valstiečių“ siekis mokėti išmokas ir rizikos grupei priklausantiems žmonėms, pavyzdžiui, sergantiems onkologinėmis, kardiologinėmis ligomis, diabetu, irgi patyrė nesėkmę: jį palaikė 38  Seimo nariai, prieš 37, o susilaikė 39.  

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, gretutinių ligų turintys žmonės labiau pasitiki medikais ir kur kas aktyviau sutinka vakcinuotis, o dalis jų jau gavo trečią skiepą. 

Pasak premjerės, mirusiųjų iki 75 metų amžiaus ir vyresnių santykis yra 1:3.  

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė sakė, kad išmoka žmonėms virš 75-erių būtų socialiai neteisinga, skatinanti dar didesnį susiskaldymą ir sulėtinanti vakcinacijos tempus. 

Jos duomenimis, tarp 60-69 metų amžiaus žmonių paskiepyta 81 proc., 70-79 metų grupėje – 78 proc., o 80-89 metų – tik 61 procentas.  

„Turime tik trijų procentinių punktų skirtumą, bet kodėl pasirinkta 75 metų riba?“ – svarstė parlamentarė.   

Konservatorius Kęstutis Masiulis teigė, kad 100 eurų išmoka yra „sprendimas iš nevilties“ ir bandymas gelbėti žmonių gyvybes.  

100 eurų vienkartinė išmoka būtų skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze. Vienkartinę išmoka ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us