Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Seimas svarstys pataisas dėl grynųjų pinigų apvalinimo

Seimas antradienį svarstys, ar nuo kitų metų vasario pradėti apvalinti prekių ir paslaugų krepšelio galutinę sumą ir taip pamažu atsisakyti 1 ir 2 centų monetų.  

Atsiskaitymų grynaisiais pinigais sumų apvalinimo įstatymo projektui Seimo komitetai jau yra pritarę ir iki priėmimo liko du svarstymai plenariniuose posėdžiuose. 

Apvalinimas galiotų nuo 2025 metų gegužės – tada turi baigtis išmaniųjų kasos aparatų įdiegimas. 

Numatoma, kad galutinė pirkinio suma būtų apvalinama tik atsiskaitant grynaisiais iki artimiausio 5 centų kartotinio: suma, kuri baigtųsi 1 arba 2, taip pat 6 arba 7 centais, būtų apvalinama į mažesnę pusę – iki 0 arba 5 centų, o jeigu baigtųsi 3 ir 4 centais ar 8 ir 9 centais – į didesnę pusę iki 5 arba 10 centų. 

Apvalinimas nebūtų naudojamas atsiskaitant negrynaisiais pinigais, keičiant valiutą, pervedant grynuosiu pinigus, grynųjų įmokėjimui į sąskaitą ir išėmimui. 

Už apvalinimo tvarkos pažeidimus numatomi įspėjimai arba 100-500 eurų baudos, įmonėms – 200-1 tūkst. eurų baudos. Jos dvigubėtų už pakartotinius pažeidimus. 

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi (Kunijoši) per pataisų svarstymą Seimo Biudžeto ir finansų komitete yra sakiusi, kad daugiau šalių įvedus apvalinimą, būtų galima tikėti Europos Komisijos iniciatyvų dėl smulkių centų apvalinimo visoje euro zonoje.  

Šešiose Europos Sąjungos valstybėse siekiant atsisakyti vieno ir dviejų centų monetų galutinė prekių suma jau yra apvalinama. Estija taip pat ketina įvesti smulkių centų apvalinimą nuo 2025 metų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us