Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Kryžkalnyje bus minima Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena

Kryžkalnyje esančiame Lietuvos partizanų memoriale šeštadienį bus minima Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena, pranešė Lietuvos kariuomenė (LK). 

Tradicija tapusioje šventėje vyks Sausumos pajėgoms pavaldžių vienetų rikiuotė, pasižymėjusių karių apdovanojimo ceremonija, renginį vainikuos haubicos salvės ir muzikinė programa.

Minėjimo ceremonijoje planuoja dalyvauti Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybės, kariuomenės pajėgų ir vienetų vadai, buvę Sausumos pajėgų vadai, Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų vienetų atstovai ir kiti svečiai.

Anot kariuomenės, šalia šiuolaikinių karių rikiuotėje stovės Garbės sargybos kuopos kariai, dėvintys rekonstruotą keturioliktojo amžiaus valdovo apsaugos aprangą ir ginkluotę. Kartu su Lietuvos kariais minėjime dalyvaus ir Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų rotacinių pajėgų kariai.

Sausumos pajėgų dienos proga bus pagerbti trys geriausi šių metų Sausumos pajėgų kariai, kurie pasižymi išskirtiniu profesionalumu, lyderio savybėmis, iniciatyva, aukšta motyvacija, yra sukaupę didelę tarnybos patirtį ir įkvepiantys savo asmeniniu pavyzdžiu.

Prieš atvykstant į minėjimą Kryžkalnyje, Sausumos pajėgų vadas Artūras Radvilas kartu su geriausiais kariais pasodins ąžuolą Žalgirio pergalės parke, Kauno rajone. 

Sausumos pajėgų diena minima liepos 15 dieną ir siejama su tuo, kad 1410 metų liepos 15-ąją vykusį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas raudonos vėliavos su Gediminaičių stulpais panaudojimas mūšyje. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta, 2005 metais patvirtinta, dabartinė Sausumos pajėgų vėliava. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us