Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Valstybė finansuos 12,7 tūkst. pirmakursių studijas, priėmimas prasidės birželio 1-ąją

Birželio 1 dieną prasidės pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas, trečiadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų. 

Stojantiesiems į prioritetines studijų kryptis aukštosiose mokyklose bus siekiama neriboti valstybės finansuojamų vietų.

„Planuojama priimti visus norinčius studijuoti ir atitinkančius reikalavimus. Šiemet prioritetinės studijų specializacijos yra pedagogika, informacinės technologijos, matematika, inžinerija, slauga ir akušerija bei pareigūnų rengimas“, – pranešime cituojamas švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas. 

Šiemet minimalus stojamasis konkursinis balas į aukštąsias mokyklas išlieka toks pat, kaip pernai. Jis stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose yra 5,4, o kolegijose, taip pat stojantiesiems į trumposios pakopos studijų valstybės finansuojamas studijų vietas – 4,3. 

Būsimiems pedagogams – 500 eurų siekiančios stipendijos 

Planuojama, kad trūkstant tam tikrų dalykų mokytojų šias pedagogikos specializacijas – matematiką, lietuvių kalbą ir literatūrą, prancūzų kalbą, vokiečių kalbą, fiziką, chemiją, biologiją, istoriją, geografiją, informacines technologijas, pradinį ugdymą ir specialiąją pedagogiką – pasirinkę studentai galės gauti tikslines stipendijas. 

Įstojusieji į valstybės finansuojamas šių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas turės galimybę kas mėnesį gauti 319 eurų (6,5 BSI) dydžio prioritetinę paramą. 

Trūkstamiausių specializacijų pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentams galės būti skiriama tikslinė išmoka, kuri siekia 539 eurų (11 BSI).

Tikslinę išmoką galės gauti tie, kurie sudarys sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir įsipareigos baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip trejus metus per penkerių metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato. 

Šiemet daugiausia valstybės finansuojamų vietų profesinio mokymo įstaigose paskirstyta inžinerijos ir inžinerinių profesijų srities mokymo programoms, tam numatyta 4,4 tūkst. vietų. 

Šalies profesinės mokyklos taip pat tikisi sulaukti nemažo būrio stojančiųjų į paslaugų asmenims (3,6 tūkst. vietų), architektūros ir statybos (2,2 tūkst.), sveikatos priežiūros (2 tūkst. vietų) bei verslo ir administravimo (1,5 tūkst.) sričių mokymo programas. 

Priėmimas truks visą vasarą

ŠMSM primena, kad priėmimą sudaro du etapai – pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti nuo birželio 1 dienos iki liepos 28 dienos vidurdienio. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 4 dienos 16 val. tiek elektroniniu būdu, tiek atvykus į aukštąją mokyklą. 

Nuo birželio 13 iki liepos 25 dienos norintieji stoti į menų studijas galės dalyvauti stojamųjų egzaminų sesijoje. Stojamųjų egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 27 dienos.

Rugpjūčio 7–10 dienomis stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape, o rugpjūčio 21–24 dienomis – antrajame etape. 

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji į profesines mokyklas galės teikti iki rugpjūčio 7 dienos. Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. 

Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14–17 dienomis.

Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 dienomis, o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 dienomis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us