Raseinių naujienų portalas

Šiluvos šventovė

Dr. Kastyčio Rudoko paskaitų ir diskusijų ciklas Šiluvoje: „Nuo paveldo link šventybės, nuo miesto link šventovės“

Gyvename laikotarpiu, kuomet materialios prigimties vartojimas, malonumai ir pagundos užgožia tikrosios prasmės ieškojimą. Žmogus dažnai siekia laimingo, o ne prasmingo gyvenimo. Juo labiau – mūsų visuomenės nebekelia sau tikslo siekti šventumo. Šventumas ir tikėjimas geriausiu atveju paliekami individualiam žmogaus apsisprendimui.

Todėl šis paskaitų ciklas yra skirtas paskatinti pažvelgti į žmogaus apgyvendinto pasaulio, įkultūrinto pasaulio potencialą šventumui. Čia bus laikomasi principinės pozicijos, jog žmogaus kuriama kultūra (kalbėsime apie įvairius kultūrinius reiškinius įvairiais istoriniais laikotarpiais, bet koncentruosimės į miesto problematiką) yra skirta ne kam kitam, bet nutiesti kelią į šventumo paieškas. Mūsų laikais – kultūra yra suvokiama kaip savitikslė, kaip baigtinė. Bandysime parodyti, jog norint atskleisti kultūrinio reiškinio tikrąjį grožį, visų pirma kiekvieną daiktą suvokiame kaip potencialą, o ne kaip uždarą baigtinį rezultatą.

Ciklą sudaro keturios paskaitos liečiančios kultūros paveldo vertės problematiką, giluminius miestą kuriančios procesus, kurie nematomi plika akimi, bet yra bene pagrindiniai formuojantys urbanistikai istorijoje, dabar ir ateityje. Taip pat bus kalbama apie daugiau nei vieną egzistuojančią laiko tėkmės trajektoriją žmogaus apgyvendintame pasaulyje. Paskutinė paskaita skirta pažvelgti į urbanistikos ateitį, bet čia svarbiausiu reiškiniu jau tampa ne daiktai, bet žmogaus gebėjimas sukurti tokią savo sampratos nuostatą, jog miestas būtų perkeistas į tai, ką galėtume vadinti šventove.

Viso ciklo metu yra laikomasi nuostatos, jog šventumas neįmanomas be Dievo malonės, tačiau šventumo siekis tuo pačiu yra ir bene svarbiausia žmogaus pareiga: „Būkite šventi, nes aš, VIEŠPATS, jūsų Dievas, esu šventas.“ (Kun 19;2).

Paskaitos vyks Šiluvos piligrimu centre adresu M. Jurgaičio a. 17A, Šiluva nuo 14 val.  Trukmė – 1 val.Dalyvavimas paskaitose – nemokamas, tačiau būtina registracija el. paštu info@siluva.lt.

Paskaitų datos ir temos:

Liepos 29 d. 14 val. „Miesto paveldo lygmenys: nuo kultūrinio artefakto iki šventumo“

Rugpjūčio 5 d. 14 val. „Miestas – sąmoningas organizmas?“

Rugpjūčio 12 d. 14 val.  „Laiko tėkmės kryptys žmogaus apgyvendintame pasaulyje“

Rugpjūčio 19 d. 14 val. „Šiluvos ateitis: ar šventovėje reikia gyventi?“

Šiluvos piligrimų centro informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us