Raseinių naujienų portalas

Kita

Minint Kovos su smurtu prieš moteris dieną SADM ragina rengtis oranžiniais drabužiais

Ketvirtadienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kviečia organizacijas nušviesti savo pastatus oranžine spalva, o gyventojus rengtis oranžinės spalvos drabužiais ir taip išreikšti nepakantumą smurtui prieš moteris.

„Smurtas prieš moteris ir mergaites yra viena sistemingiausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių žmogaus teisių pažeidimų. Smurtas prieš moteris – efektyvus būdas jas kontroliuoti, neleidžiant visaverčiai dalyvauti visuomenės gyvenime, siekti savo tikslų, išreikšti nuomonės“, – sako Moterų informacijos centro programų vadovė Rugilė Butkevičiūtė. 

Jos teigimu, tiksliai suskaičiuoti, kiek moterų patiria smurtą artimoje aplinkoje neįmanoma, pasaulyje šis rodiklis siekia apie 25–30 procentų.

Moterų informacijos centro užsakymu atliktos visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, per 23 proc. Lietuvos moterų nurodė patyrusios smurtą.   

Policijos departamento duomenimis, pernai šalyje sulaukta daugiau kaip 58 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, o dauguma nukentėjusiųjų – moterys. 

Pasaulio banko duomenimis, smurtas prieš 15–44 metų moteris sukelia daugiau mirčių ir sunkesnę negalią nei vėžys, eismo nelaimės, maliarija ir karas kartu sudėjus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us