Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisPramogos

Dovanojimo etiketas – viskas, ką reikia žinoti planuojant kalėdines dovanas

Jau įsibėgėja kalėdinių dovanų pirkimo bumas. Tačiau ruošiant staigmenas savo artimiesiems ir draugams, itin svarbu neužmiršti ir etiketo principų.

Apie tai, ką svarbu žinoti renkant dovanas, kaip tinkamai jas įteikti ir kaip priimti, pasakoja etiketo specialistė Indrė Sapagovaitė-Briedelienė, o „Senukų“ atstovė atskleidžia, kokių kalėdinių dovanų pirkėjai jau dabar ieško prekybos centruose.

Jau ieško kalėdinių dovanų

Kalėdinių dovanų paieška – atsakingas ir nemažai laiko reikalaujantis procesas. Prekybininkai pastebi, kad kasmet kalėdinių dovanų pirkimas prasideda vis anksčiau.

„Jei prieš keletą metų šventinio apsipirkimo pradžia buvo siejama su „Juoduoju penktadieniu“, pastaruoju metu klientai dovanų pradeda ieškoti vos prasidėjus spaliui. Taip pirkėjai stengiasi išvengti skubėjimo ir lėkimo paskutinėmis prieššventinėmis dienomis bei mėgaujasi maloniu ir lengvu Kalėdų laukimu“, – teigia Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.

Pasak jos, šiais metais auga siurblių robotų, kavos aparatų, grožio bei sveikatingumo prietaisų pardavimai. Taip pat aktyviai perkama įvairi kompiuterinių žaidimų technika bei išmanieji įrenginiai.

Į ką atkreipti dėmesį renkant dovaną?

Etiketo specialistė atkreipia dėmesį, kad renkant dovaną, visų pirma reikėtų galvoti apie patį žmogų, kad dovana sietųsi su jo asmenybe – tik taip parodysite deramą dėmesį jam.

„Dovanos paieška negali būti atmestina – renkant dovaną, svarbu atsižvelgti į patį asmenį, kurį norite nustebinti. Dovana turėtų atspindėti jo asmenybę, parodyti, kad galvojote apie jį ir stengėtės pataikyti pagal jo norus. Tik taip išrinkta dovana nebus padėta į lentyną rinkti dulkių“, – kalba  I. Sapagovaitė-Briedelienė.

Tai, kad žmonės kalėdinių dovanų paieškai skiria itin daug dėmesio, patvirtina ir E. Uckutė: „Vis ankstėjanti kalėdinių dovanų pirkimo pradžia rodo, kad gyventojai atidžiau planuoja pirkinius, daugiau dėmesio skiria dovanos pagal kiekvieno individualius poreikius paieškoms. Jie nuoširdžiai domisi visomis perkamų dovanų savybėmis, užduoda rūpimus klausimus ir siekia, kad tai, ką jie išrinko, geriausiai atlieptų dovanos gavėjo norus“.

Kaip nuspręsti dėl dovanos biudžeto?

I. Sapagovaitė-Briedelienė etiketo klaida įvardija ne tik tai, kai dovana neatitinka žmogaus. Taip pat nedera griauti ir bendro susitarimo dėl dovanos kainos.

„Jei su draugais planuodami pasikeitimą kalėdinėmis dovanomis, suderinote orientacinę dovanos kainą, būtinai laikykitės šio susitarimo. Įteikę brangesnę ar kainuojančią žymiai mažiau dovaną, galite žmogų pastatyti į nepatogią padėtį. O tai yra etiketo klaida – to reikėtų vengti“, – paaiškina etiketo žinovė.

Nesant tarpusavio susitarimo dėl dovanos kainos, galima visiškai laisvai rinkti dovaną pagal savo galimybes ir norus. Gavęs brangesnę dovaną nei įteikei pats, taip pat neturėtum jaustis netinkamai – nėra jokio įpareigojimo dovaną išrinkti už tą pačią sumą.

„Dar daugiau – sulaukus netikėtos dovanos, jei susitarimo dėl pasikeitimo dovanomis nebuvo, nereikia atsiprašinėti ar jaustis blogai. Tai tikrai nėra etiketo taisyklių pažeidimas“, – ramina I. Sapagovaitė-Briedelienė.

Ar dera prašyti dovanų sąrašo?

Etiketo normos nėra pažeidžiamos ir tuo atveju, jei palengvinate sau pasiruošimą Kalėdoms bei klausiate draugų, apie kokią dovaną jie svajoja. Juk net ir atidžiai klausant visų draugo užuominų, gali būti sunku suprasti, kokia dovana jį labiausiai nudžiugintų. Vis tik pačiam sudarant tokį sąrašą, reikėtų tai padaryti deramai – nurodyti įvairių kainų lygio dovanas.

„Palengvinkite draugams pasiruošimą šventėms – jei tik jie klausia, atskleiskite norimų dovanų sąrašą. Tačiau jame esančių dovanų kainos turėtų būti įvairios, kad kiekvienas galėtų pasirinkti pagal tai, kiek jis numatęs dovanai išleisti. Nėra mandagu nurodyti visas vieno kainų lygio dovanas – gal žmogus nenorėjo tiek skirti. Tai jau būtų etiketo pažeidimas“, – pataria I. Sapagovaitė-Briedelienė bei papildo, kad visiškai gera praktika ir pasitarti dėl kalėdinių dovanų skiriamo biudžeto.

Dar vienas dažnai kylantis klausimas – ar dera dovanas įteikti su čekiu, kad dovanos gavėjas galėtų ją pasikeisti. Pasak etiketo taisyklių žinovės, tai dovanoti galima tik itin artimiems žmonėms. Vis tik geriausia dovanoti daiktus be čekio, tačiau paminėjus, jog dovanai netikus, esate išsaugojęs čekį ir galite lengvai pasirūpinti dovanos pakeitimu.

Kaip teisingai dovaną įteikti, o kaip – priimti?

Žinovės teigimu, įteikiant dovaną asmeniškai, svarbu žiūrėti į akis, šypsotis ir nuoširdžiai sveikinti. O dovaną priimantis asmuo taip pat turėtų žiūrėti į akis, padėkoti ir pasidžiaugti dovana. O jei tik yra laiko, mandagu išpakuoti dovaną iš karto.

„Jei gavę dovaną ją išpakuojate iš karto, svarbu pasakyti kokį nors malonų sakinį, pagirti žmogaus pastangas. Tai dera padaryti net ir tuo atveju, jei dovana nesate itin patenkintas – tokiu atveju galima pagirti dovanos spalvą, formą, idėją ar tekstūrą. Tad visuomet pasakykite komplimentą, kad žmogui, kuris dovanojo, būtų malonu, jis jaustųsi įvertintas, kad išrinko tinkamą dovaną“, – niuansus pristato pašnekovė.

O jei šventė yra didelė ir dovanos išpakuoti iš karto nėra galimybės, tokiu atveju reikėtų pridėti atviruką ar savo vardo kortelę, kad dovanos gavėjas žinotų, kas dovaną įteikė, ir galėtų asmeniškai padėkoti.

Ką žinoti pakuojant dovanas?

Etiketo ekspertė pabrėžia, kad ne tik rinkti dovaną, tačiau ir ją pakuoti reikėtų dėmesingai. Tad nedera jos įteikti su neišvaizdžiu įpakavimu, pavyzdžiui, parduotuvės firminiame maišelyje, kuris neatrodo reprezentatyviai, netinkamo dydžio pakuotėje.

„Tokiu elgesiu mes nerodome dėmesio gavėjui. Svarbu atminti, kad kuo gražesnė pakuotė, kuo daugiau įdedame pastangų, tuo yra pagarbiau ir gražiau. Taip mes leidžiame suprasti, kad mes stengėmės. O ne tiesiog nupirkome ir įteikėme, niekuo nesirūpinome“, – kalba I. Sapagovaitė-Briedelienė.

Jai antrina ir interjero stilistė Laura Tamulaitytė sakydama, kad skiriant dėmesio dovanos įpakavimui, parodysite asmeninį dėmesį, kursite nepamirštamas emocijas.

„Nebijokite eksperimentuoti – pakuodami dovanas, leiskite pasireikšti kūrybiškumui. Juk galima sukurti savo paties pakavimo popierių, išpiešti jį, užrašyti linkėjimus ar komplimentus, atvaizduoti tai, kas jus sieja su žmogumi, kuriam ruošiate dovaną“, – idėjomis dalijasi L. Tamulaitytė.

Jos teigimu, taip pat originaliai atrodo pakuojant naudojamos natūralios medžiagos.  Pagrindui galima naudoti tekstilę, natūralaus pluošto liną, drobę, o papuošimui – pušies ar kadagio šakelę, prisegti kankorėžį ar gilę, aprišti dovaną natūraliomis virvutėmis, prikabinkite rankų darbo kortelę su  asmens vardu, kam ji skirta.

O jei dovanos pakavimui turite mažiau laiko ar nesate toks kūrybingas, galima įsigyti vyniojamojo popieriaus ir juostelių ar kaspinų parduotuvėse.

„Lengviau supakuoti dovanas turint visas reikalingas priemones po ranka. Šiais metais pirkėjai anksčiau nei įprastai suskubo pasirūpinti pakavimo priemonėmis – renkasi tiek kalėdiniais simboliais puoštą, tiek dryžuotą bei taškuotą, tiek varinių ar metalizuotų atspalvių vyniojamąjį popierių“, – vardija „Senukų“ atstovė E. Uckutė.

Subscribe
Notify of
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
tamarabarrow110

I was cured of HIV with the used of natural herbs.I love herbs so much.
Most times, injection and drugs are just a waste of time. I was cured 8months
ago, i suffered from HIV for 13yrs but with the help of Dr. voodoo herbal medicine, i was cured within few weeks of drinking the herbs he sent to me through courier delivery service. This same doctor also cured my Aunty from herpes,as soon as i heard she had herpes, i quickly refer her to Dr. voodoo and she was cured too after drinking his herbs.I have referred more than 15 persons to Dr. voodoo and they were all cured from their various illness. Have you taken herbs before?. You have spent so much money on drugs,injections,surgeries etc and yet you have no good result to show for it. Contact Dr. voodoo now, he is a herbalist doctor, i assured you of a cure if you drink his natural herbs. Dr. voodoo have herbs that cures HIV, Herpes, diabetics, asthma, hepatitis, HBP, STD, cancer, chronic, etc. Contact Dr voodoo through his Email address on: voodoospelltemple66@gmail.com or WHATSAP/CALL him on +2348140120719 Please share the good news to other people once you are cured

Aušra Jonušas

Sveiki draugai, mano vardas Aušra Jonušas iš Klaipėdos, Lietuva, aš esu chirurgas gydytojas, man 52 metai, prašau atidžiai perskaityti mano tikrojo gyvenimo liudijimus, kaip per dvi dienas po žvakių pasidalijimo meile atkūriau buvusią meilę. rašybos malda, turiu gerų ketinimų čia pasidalinti gerąja žinia. Žinokite, kad ši informacija padės ją dabar skaitančiam žmogui per dvi dienas išgydyti sudaužytą širdį ir atkurti prarastos meilės santykius. Mano viešnagė gali būti panaši, aš jau daug metų buvau vedęs Pavelą, praėjusį mėnesį jis išsiskyrė su manimi, dariau viską, kad jis grįžtų mane pamiltų, bet viskas, ką padariau, buvo veltui, norėjau, kad jis grįžtų. daug dėl to, kad turėjome du mažus vaikus ir aš jį taip myliu, kad negaliu be jo, klausiau jo visko, pažadėjau, bet jis atsisakė. Paaiškinau savo problemą savo bendradarbei, ji yra mano geriausia draugė ir ji patarė susisiekti su Drigbinovia Meilės burtais, kuris yra vienintelis, kuris gali man padėti, bet aš esu toks žmogus, kuris niekada netiki, kad meilės burtai egzistuoja. gali dirbti, man neliko nieko kito kaip bandyti, parasiau zinute doctorigbinovia93@gmail.com Email ir whatsapp +12162022709 ir viber +12066713285. Drigbinovia man pasakė, kad gali padėti susigrąžinti vyrą, kad neturėčiau jaudintis, kad viskas bus gerai prieš tris darbo dienas, aš atidžiai vykdžiau visus jo nurodymus, ką daryti savo namuose per meilės burtų maldą vidury. naktis. Drigbinovia transliavo meilės burtų segmentą ir stebėtinai , Antra diena buvo apie 05:00 Mano vyras man paskambino, aš taip nustebau, kad mano vyras atsisakė man skambinti ir neatsiuntė man trumposios žinutės paskutines tris savaites, staiga jis paskambino atsiprašyti manęs ir jis pasakė, kad grįš namo, kad pasiilgo savo šeimos, jis buvo toks susijaudinęs, kad priėmiau jį atgal Drigbinovia yra geriausias būdas išsaugoti jūsų santuoką, tereikia jam pabandyti?

Contact Us