Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Dietologai sulaukia vis daugiau darbo. Kodėl?

Kalbant apie svorį galima pastebėti, kad dažniausiai juo skundžiasi moterys ir būtent per dideliu, o ne per mažu. Visgi, yra visko ir dažniausiai dietologai gali papasakoti labai daug įdomių istorijų, kurios susijusios ne tik su svorio pokyčiais dėl maisto, tačiau taip pat ir hormonų, kurie mums jau yra sunkiai įveikiami.

Affidea dietologai yra tie specialistai, kurie gali Jums padėti susitvarkyti su svorio problemomis. Kalbamės su vienu jų, kuris teigia, kad labai dažnai didelio svorio priežastys yra susijusios su žmogaus psichologinėms problemomis.

Sveikatos problemos – jaunų žmonių tarpe

Pirmiausia galima pastebėti, kad vis daugiau didelio svorio problemomis skundžiasi jauni žmonės, net vaikai. Tuomet dažniausiai pas dietologus juos atveda susirūpinę tėveliai, kurie pergyvena, kad vaikas valgo daug, galbūt per mažai juda, galiausiai, mitybos racionas yra labai skurdus.

Nors tėvai linkę sakyti, kad jų vaikai maitinasi netinkamai, tačiau mes dažniausiai siūlome jiems daugiau dėmesio skirti sau, kadangi netinkama vaikų mityba dažniausiai veikiama ir tėvelių įpročių, kurie toli gražu nėra pavyzdiniai“,- pasakoja dietologas. 

Greta netinkamo maisto taip pat dažniausiai verta paminėti ir mažą fizinį aktyvumą bei užkandžius, kurie skanūs, tačiau nėra sveiki“,- priduria.

Liūdna, kad tenka matyti vis jaunesnius pacientus, kurie ne tik turi viršsvorį, tačiau taip pat ir skundžiasi gretutinėmis ligomis. Daugelis jų anksčiau buvo suaugusiųjų problema, o šiuo metu kankina vaikus.

Ne tik didelis svoris, tačiau ir per lieknas kūnas

Nors dažniausiai galvojama, kad su dietologu tenka kalbėti tik tiems, kurie turi didelį svorį, tačiau tai nėra tiesa. Paprasčiausiai su medikais tenka bendrauti ir per mažo svorio savininkams. Praktikoje dažniausiai pasitaiko paauglinio amžiaus merginos arba maži vaikai, kurie vadinami „nevalgiukais“. Tai yra tikras galvos skausmas, kuris gali būti sutvarkomos su gero mediko pagalba. 

Tikrai nėra paprasta skatinti žmogų valgyti kai jis nenori. Tad pirmiausia ieškoma priežasčių – kodėl nenori. Išties, tai ne tik psichologinės ligos, tačiau taip pat ir realios fizinės problemos, kurias sutvarkius žmogus valgo kur kas daugiau“,- pasakoja gydytojas.

Bet kokie dideli nuokrypiai nuo KMI yra blogai, kadangi tai dažniausiai sukelia įvairias ligas.

Svarbiausia yra nelaukti

Labai blogai, kad kai kurie nusprendžia, jog svorio problemos yra ne tokios rimtos kaip kad kitos. Dažniausiai dėl to kyla dar daugiau sveikatos trikdžių, kurios galiausiai apsunkina žmogaus gyvenimą.

Kuo ilgiau žmogus gyvena su sveikatos problemomis, kad ir kokios jos yra – tuo vėliau su jomis kovoti yra sunkiau ir dažnai reikalingas ilgesnis gydymas. Ai tik jaučiate, kad svorio pokyčiai apsunkina Jums gyvenimą – pirmiausia siūlome tartis su dietologu. O jeigu jis nepadės – dažniausiai sekantis žingsnis yra endokrinologas. 

Užsk. Nr.22/01/10

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us