Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikisPramogos

Kaip kasmet būna Kalėdos, taip bus ir konkursas „Kalėdiniai Raseiniai“. Šiemet jau 10-asis!

Pokalbį su Airinu Jermolajevu pradėjom juokaudami, kad jei jau buvo devyni, tai 10-as, jubiliejinis, konkursas „Kalėdiniai Raseiniai“ tikrai bus, ir tai tikrai nepriklausys nuo įvairių virusų, ribojimų ar blogų nuotaikų. Kalėdos – vilties ir džiugesio šventė, kai didžioji dalis mūsų puošia namus, savo aplinką, darbo kabinetus ir tamsiausią metų laiką nušviečia šiluma, jaukumu ir šviesa.

– Airinai, šios, ir praėjusios šventės, paženklintos pandemija, o tai reiškia ribojimus, slogią nuotaiką. Žmonės pavargę, piktesni. Kas tave skatina nenuleisti rankų ir organizuoti konkursą „Kalėdiniai Raseiniai“, aukoti savo asmeninį laiką?

– Tikriausiais jau galima tai pavadinti, tradicija, ar ne? Visgi 9-us metus iš eilės konkursas vyksta. Neslėpsiu, šiemet buvo minčių, kad reikia padaryti pertrauką. Lyg koks Grinčas buvo apsėdęs, man pačiam šiemet trūko to šventinio džiugesio, laukimo nuotaikos. Bet jau nuo lapkričio pabaigos, pastovūs konkurso dalyviai pradėjo klausinėti ar bus, ar darysi? Tad supratau, kad konkursas yra reikalingas. Gi tikrai ne kiekvienas pamato, kaip pasipuošęs darželis, ar kaimo biblioteka. Tiesiog ten nesilanko, negyvena tame kaime.  O aplink mus labai daug kuriančių ir gebančių nustebinti žmonių. Šio konkurso esmė ir yra – parodyti kokie išmanūs ir talentingi raseiniškiai.

– Tai šiemet vyksiantis, jubiliejinis konkursas, bus su fejerverkais?

– Tikrai taip manau! Reikės labai pasistengti ir nustebinti konkurso dalyvius. Planuoju jį padaryti šiek tiek kitokį. Tie, kurie organizuoja įvairius konkursus mane supras, koks svarbus yra kiekvienas atsiliepęs, atsiuntęs savo nuotrauką. Žmogus išdrįso viešai parodyti, kaip papuošė savo namus, kažką sukūrė, nupiešė, nufotografavo. Tam reikia šiek tiek drąsos. Todėl labai esu dėkingas kiekvienam dalyviui. Patikėkit, taip norėtųsi apdovanoti kiekvieną, tačiau tai yra konkursas, o jame privalo būti laimėtojai.

– Per devynerius metus, kaip keitėsi nuotraukos? Galbūt pastebėjai skirtumą ir nuo praėjusiais metais vykusio konkurso?

– Skiriasi, ir net labai. Šiemet pastebėjau, kad buvo labai daug savomis rankomis gamintų Kalėdinių puošmenų. Jei žvelgtume keletą metų atgal, tai vyravo užfiksuotos šventinės akimirkos, šiemet – namų puošmenos, kurias sukūrė patys žmonės. Ir tai labai gražu, nes nieko nėra originaliau ir gražiau, nei autorinis darbas.

– Kuo skiriasi šventinė puošyba prieš 9 metus ir dabar?

– Patikėkit, net labai skiriasi. Peržiūrėjau ankstesnių metų nuotraukas ir galiu drąsiai pasakyti, kad šventinėje puošyboje esame labai pažengę į priekį. Jei anksčiau buvo labai gražu viena mirksinti girlianda lange, tai dabar sodybos, namai išpuošiami labai skoningai su pasirinkta tematika, spalvine gama.

– Ar sunku surasti rėmėjus?

– Šiemet situacija truputį kita, pats turiu nedidelį verslą, tad prizais rūpintis paprasčiau. Bet yra tradiciniai, eilę metų prisidedantys rėmėjai, kuriems užtenka tik paskambinti ir paklausti, ar prisidės ir jie mielai sutinka.

– Raseinių krašte yra nemažai profesionalių, ar mėgėjiškai profesionalių fotografų. Ar niekada nepagalvojai sukurti jiems atskirą kategoriją konkurse „Kalėdiniai Raseiniai“?

– Tikrai taip, jau antrus metus iš eilės vienas konkurso dalyvis stebina meniškomis, profesionaliomis fotografijomis. Manau, jei išskirtume profesionalų kategoriją, sulauktume nuostabių šeimyninių fotosesijų, užfiksuotų miesto, gamtos grožio akimirkų, profesionalo akimis. Fotografuoti mokame visi, bet pajusti akimirką, nuotaiką, pagauti apšvietimą – toli gražu ne kiekvienas.

– Ar yra į konkursą atsiųsta nuotrauka, kuri tau pačiam paliko didžiausią įspūdį?

– Visos jos man gražios (juokiasi), tikrai. Smagu, kai žmonės siunčia, tu džiaugiesi kiekviena fotografija, o konkursui pasibaigus, laukia sunkiausias darbas – atrinkti nugalėtojus. Man tai sunkiausias darbas. Todėl to nedarau vienas, yra komisija, kuri sprendžia, kurie darbai yra geriausi. O man visuomet gaila tų, kurie nepapuolė į laureatų būrį.

– Pasibaigė devintasis konkursas „Kalėdiniai Raseiniai“. Kaip jį pats įvertintum?

– Yra šiek tiek sumažėjęs aktyvumas. Žinoma, pirmiausiai apkaltinau save, gi ir žiema šiemet įspūdinga ir miestas išpuoštas, o atsiųstų fotografijų pamažėjo. Galvojau, gal tikrai jau žmonėms atsibodo, o gal kalta visų bendra pandemijos nuvarginta nuotaika. Nežinau atsakymo. Tačiau tikrai pažadu vieną – 10-asis, jubiliejinis „Kalėdiniai Raseiniai“ konkursas BUS! Įdėsiu dar daugiau pastangų, kad jis sužibtų ir garsiai suskambėtų!

Susumavus 9-ojo „Kalėdiniai Raseiniai“ vertinimo komisijos balus, šių metų prizininkais tapo:

Pirma vieta – Raseinių technologijos ir verslo mokyklos gimnazijos skyrius;

Antra vieta – Viktorija Ivanauskaitė

(ši dalyvė jau antrus metus tampa prizininkė);

Trečia vieta – Lina Kuzmarskienė;

Ketvirta vieta – Saugalių vaikų dienos centras;

Penkta vieta – filmuko autorius „Keliauk ir dalinkis”:

https://www.facebook.com/watch/?v=1319800475151714

Socialinio tinklapio Facebook paskyroje „Raseiniškiai“, kuriame talpinami visų autorių darbai, daugiausiai patiktukų sulaukė Ernestos Vaznienės nuotrauka.

Už originalumą, kruopštumą ir kūrybingumą padėkos bus įteiktos ir Raseinių lopšelių darželių „Saulutė“ ir „Liepaitė“ grupėms, „Raseinių ligoninės“ Reanimacijos skyriaus kolektyvui.

Konkurso „Kalėdiniai Raseiniai“ organizatorius Airinas Jarmolajevas sako nuoširdų ačiū visiems dalyvavusiems šiame konkurse: „Noriu padėkoti visiems, kurie dalyvauja šiame konkurse, Jūsų dalyvavimas, jūsų kūryba suteikia motyvacijos ir džiaugsmo. Visi Jūsų darbai yra labai gražūs ir šventiniai, o šių metų konkurso prizininkus nuoširdžiai noriu pasveikinti už kūrybingumą. Dėkoju konkurso vertinimo komisijai: ilgametei globėjai Raseinių parapijos referentei Irenai Dambrauskaitei, fotografei Živilei Čepaitei, žurnalistei, „Raseinių naujienų“ redaktorei Aušrai Etnerienei, grafikos dizainerei, fotografei Indrei Valaitytei. Nuoširdus AČIŪ konkurso rėmėjams: LR Seimo nariui Arvydui Nekrošiui, Šeimos grožio salonui ir vadovei Loretai Petraitienei, Reginos Ašmontienės knygynui, Raseinių parapijos referentei Irenai Dambrauskaitei, Šokių studijai „Svajonė” ir vadovei Laurai Balserienei. Už ilgametį konkurso viešinimą dėkoju savaitraščiui „Alio Raseiniai“ ir naujienų portalui www.raseiniunaujienos.lt ir FB grupei „Renginiai Raseiniuose“.

Visas konkurse dalyvavusias nuotraukas galite rasti FB grupėje Raseiniškiai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us