Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vasario 16-ąją policija tikrins įvažiuojančiuosius į Vilnių, senamiestyje statys barjerą

Nuogąstaujant dėl galimų provokacijų, vasario 16-ąją policija tikrins įvažiuojančiuosius į Vilnių, senamiestyje statys fizinį barjerą.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad policija turi „tam tikros informacijos“, todėl priimti sprendimai sustiprinti pasirengimą tiek pareigūnų skaičiumi, tiek įvairiomis priemonėmis.

„Mes planuojame pradėti darbą ryte ir atsižvelgiant į tą informaciją, kurią mes turime, dėl gyventojų saugumo planuosime tam tikras patikras iš kitų Lietuvos miestų atvykstančio transporto, tai yra patikros prie įvažiavimo į Vilniaus miestą“, – antradienį žurnalistams prie Signatarų namų teigė R. Požėla.

„Kitas dalykas – darbas pačiuose renginiuose, akcentas yra renginys Pilies gatvėje 14 valandą. Čia mes esame numatę papildomas priemones, bet akcentuoju, kad tai daroma dėl gyventojų saugumo, viešosios tvarkos ir dėl viešosios rimties užtikrinimo – mes planuojame tam tikrose vietose įrengti fizinį barjerą. Jis bus įrengtas ne tam, kad kažką skirtų, bet jungtų, ir padėtų žmonėms užtikrinti saugų praėjimą į renginio vietą ir išvykimą iš renginio vietos“, – pridūrė jis.

14 valandą prie Signatarų namų Pilies gatvėje numatytas tradicinis minėjimas.

R. Požėla taip pat sakė, kad policija šio renginio metu gali tikrinti jų dalyvių kuprines ir „paprašyti gyventojų nesinešti būgnų, kitų vizualiai matomų triukšmo kėlimo instrumentų į renginio vietą“.

Be kita ko, anot generalinio komisaro, policija pasilieka teisę ir riboti asmenų patekimą į renginio vietą „dėl asmenų kiekio“.

„Kaip matome, šita vieta tikrai nėra labai patogi susirinkti galbūt tūkstančiams, ji yra skirta šimtams, todėl mes informuosime, būsime pasirengę informuoti gyventojus, kad nesaugu būtų dėl to, kad yra per didelės spūstys ir žmonių paprašysime renginį stebėti iš toliau“, – kalbėjo policijos vadovas.

Jis pridūrė, kad policija nedraus žmonėms „vienaip ar kitaip išreikšti savo nuomonę“, tačiau reaguos į piktybiškus žmones, keliančius triukšmą.

R. Požėla neatskleidė, kiek tiksliai pareigūnų dirbs Vasario 16-osios renginių metu sostinėje, tačiau tvirtino, kad „pareigūnų bus tiek, kad būtų galima užtikrinti saugumą“.

Valstybės saugumo departamento duomenimis, provokacijų tikimybė per Vasario 16-osios renginius yra išaugusi.

Pernai rugpjūčio 10-ąją po mitingo prieš pandemijos ribojimus prie Seimo kilo riaušės. Ikiteisminiame tyrime dėl to įtarimai pateikti daugiau nei 100 asmenų.

Nepasitenkinimą protestuotojai reiškė ir Sausio 13-osios minėjimo metu Nepriklausomybės aikštėje, kai nušvilpė kalbas sakiusias premjerę Ingridą Šimonytę bei Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us