Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Lietuvos ir sąjungininkų kariai treniravosi valdyti naikintuvų ir sraigtasparnių atakas

Šią savaitę Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje vyko regioninės artimos oro paramos pratybos „Aršus Vilkas„ (angl. „Furious Wolf“).

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybų metu valdyti sraigtasparnių ir naikintuvų atakas treniravosi jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai – ant žemės esantys kariai, nuolat palaikantys ryšį su orlaiviais ir pagal specialias procedūras nurodantys jiems ant žemės esančius taikinius.

Pratybose dalyvavo kariai iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bei Baltijos šalių NATO priešakinių pajėgų batalionų.

Taip pat pratybose dalyvavo Baltijos oro policijos misiją vykdantys Lenkijos kariai su naikintuvais F16, JAV karinių oro pajėgų kariai su neseniai Lietuvoje dislokuotas naikintuvais F35, taip pat Jungtinės Karalystės Karališkųjų oro pajėgų kariai su naikintuvais “Typhoon” ir oro atakos sraigtasparniais AH-64 “Apache”. Pastarieji poligone įrengtoje aviacijos šaudykloje atliko realius kovinius šaudymus.

Tokios pratybos Baltijos šalių regione organizuojamos kasmet nuo 2019 metų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us