Raseinių naujienų portalas

Kriminalai

Neblaivus vairavęs Raseinių rajono gyventojas gali prarasti ketvirtą automobilį

Už vairavimą išgėrus Raseinių rajono gyventojas gali prarasti jau ketvirtą automobilį ir dar kartą pakliūti už grotų.

Prieš tai teismas konfiskavo tris pažeidėjo automobilius, neblaivus vairuotojas buvo pasiųstas už grotų, tačiau šiemet jis vėl vairavo apsvaigęs, pranešė Šiaulių apskrities policija.

Raseinių rajone, Sujainiuose, gyvenančios moters, vasario 2-osios naktį grįžusios iš darbo, laukė nemaloni staigmena – jos kiemo tvora buvo išversta.

Įvykio vietą apžiūrėję Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai rado ant sniego besimėtančią automobilio detalę su užrašu, identifikuojančiu, kad ji priklauso „Opel“ markės automobiliui, ir nuo tvoros nusidriekusias vos matomas, krintančio sniego beveik jau paslėptas automobilio padangų vėžes. Jos pareigūnus atvedė į netoliese esantį kaimyno kiemą. Čia aplamdytu šonu stovėjo „Opel Astra“.

Kai pareigūnai pasibeldė į namo gyventojo duris, jas atvėrė 34 metų vyras, nuo kurio tvoskė stiprus alkoholio kvapas. Iš pradžių vyras tvirtino, kad visą naktį buvo namuose, tačiau, kai pareigūnai pirštu bakstelėjo į jo automobilio sulamdytą šoną ir pasakė, kad prie tvoros rastos jo automobilio nuolaužos, sujainiškiui nebebuvo, kur dingti – įrodymai akivaizdūs. Alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas 3,42 promilės girtumas.

Toks girtumas jam nustatytas 10 val. ryto, koks jis buvo per eismo įvykį, nežinoma. 

Kadangi vairuotojas iš eismo įvykio pasišalino, už tai yra numatyta administracinė atsakomybė, o už tai, kad pasišalindamas vengė blaivumo patikros – baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamojo kodekso 281-1 straipsnis atsakomybę numato ne tik, kai transporto priemonė vairuojama, esant 1,51 ir daugiau promilių neblaivumui, bet ir vengiant blaivumo patikros ir vartojant alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo. Už tai yra baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. 

2018 metų rugsėjo 15-osios naktį jis, vairuodamas automobilį sunkaus (3,62 prom.) girtumo, nesuvaldė jo ir įvažiavo į griovį. Vyras vairavo išregistruotą ir be valstybinių numerių automobilį „VW Golf“, kuris buvo neapdraustas civilinės atsakomybės draudimu ir kuriam nebuvo atlikta privalomoji techninė apžiūra. Automobilis buvo konfiskuotas, o vairuotojas 20-čiai parų atsidūrė areštinėje ir trims metams prarado teisę vairuoti.

Po pusantrų metų pareigūnai sulaukė pranešimo apie Tauragės rajone,Gedgaudiškės kaime, vinguriuojantį įtartiną „Audi“ markės automobilį. Jis buvo sudaužytas, su tuščia padanga. Paaiškėjo, kad jį vairuoja tas pats sujainiškis, kuriam teisė vairuoti atimta. Vyras vėl buvo sunkaus (3,78 prom.) girtumo. Jis sulaukė teismo nuosprendžio, kuriuo ir šis automobilis buvo konfiskuotas, teisė vairuoti atimta penkeriems metams, o jam pačiam numatyta atimti 4 mėnesiams atimti laisvę.

Tačiau vieneriems metams teismo nuosprendžio vykdymas buvo atidėtas, matyt tikintis, kad vyras ir laisvėje sugebės padaryti išvadas ir nebekartos savo klaidų.

Po keturių mėnesių, 2020 met. lapkričio 26 dieną, vyras vėl sėdo prie automobilio. Šįkart su „VW Passat“ neblaivus  vyras savo vairavimu sukėlė kitų vairuotojų pasibaisėjimą. Alkoholio matuoklis parodė ir vėl sunkų (3,60 prom.) girtumą. Už tai, kad sujainiškis vengė atlikti teismo paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę – vairavo automobilį, kai teisė tą daryti atimta, ir tai darė vėl neblaivus, jis buvo pasiųstas 7 mėnesiams už grotų, o „VW Passat“ konfiskuotas.

Praėjusių metų rugsėjį paleistas iš Pravieniškių pataisos namų Raseinių rajono gyventojas priklausomybės girtam sėsti už automobilio vairo neprarado. Ir vėl vyrui gresia nelaisvė ir dar vieno automobilio konfiskavimas.

Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė BNS sakė, kad vairuotojas yra išvykęs iš Lietuvos, teigia, kad darbo reikalais, žada grįžti.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us