Raseinių naujienų portalas

Šiandien, kai daugelis mūsų, padejuodami dėl pakilusių kainų, dar sugebame padėti ir paremti nuo karo kenčiančią Ukrainos tautą, žmogiškas pyktis ir apmaudas apimą paanalizavus Raseinių rajono savivaldybės administracijos išlaidas. Ir kalbame ne apie būtinąsias, kurios reikalingos valdininkų darbo organizavimui, o šventėms „taškomas“ lėšas.

Atlikome nedidelę analizę ir paskaičiavome, kiek iš mūsų mokesčių mokėtojų pinigų buvo išleista minint dvi valstybines šventes: Vasario 16-ą ir Kovo 11-ą. Jei Valstybės atkūrimo dieną dar galėjome visa širdimi džiaugtis, tai Kovo 11-ą jau gyvenome karo šešėlyje.

Pagal savivaldybės pateiktą informaciją Vasario 16-os dienos minėjimams (mieste ir 5 seniūnijose) išleista ne tiek ir daug – 7 691,70 eurų:

Iškilmingas tarybos posėdis, kuriame buvo įteikti „Auksinės lūšies“ ir „Žemaičio“ apdovanojimai mums kainavo – vos daugiau nei 3 000 eurų. Tik norime iš karto atkreipti jūsų dėmesį į išlaidas gėlėms – 430 eurų (prie šios temos dar grįšime). O štai iškilmingas koncertas kainavo – 650 eurų (Koncertavo Ieva Goleckytė ir Daiva Stulgytė).

Nemakščių miestelis, kuris, kaip manome, girdėjote šiemet su garbingais „Mažosios kultūros sostinės“ antpečiais, Vasario 16-ą kvietė į retro muzikos koncertą. Tad gėlės, atlikėjų maitinimas, koncertas ir tentai kainavo – 4 000 eurų. Betygalos, Šiluvos, Kalnujų ir Kaulakių Kultūros centrų išlaidos „grašiai“ – 633 eurų, pavyzdžiui Kaulakių seniūnija išleido vos 20 eurų.

Tad tokia gan kukli ir akių nebadanti Vasario 16 d. renginių sąmata.

Karas karu, o šventes reikia švęsti?

Vasario 24 d. prasidėjo karas Ukrainoje. Daug streso ir įtampos kelianti kasdienybė, daugelį privertė pakeisti požiūrį į tai, ką turime ir galvoti apie tai, kas gali būti. Žinoma, druskos pirkimo neaptarinėsim, tačiau ko gero didžioji dalis mūsų jau yra pagalvoję ir nusipirkę papildomą makaronų pakelį, nes nežinia kas bus…

Jūs manote mūsų rajono valdžia taip pat galvoja? Galvoja apie tai, kaip sukaupti negendančių maisto produktų, vandens rezervą? Galvoja, kad dabar yra laikas susiveržti diržus ir mąstyti apie rytojų?  Ne, svarbiausia būti „madingam“ gatvės lygio politikui ir drėbtelti viešai nuomonę su keiksmažodžiu nutraukus bendradarbiavimo sutartį su vienu iš Rusijos miestų.

Tad apie Kovo 11-os šventimą. Paprašius Raseinių rajono savivaldybės administracijos atstovai atsiuntė šios šventės sąmatą. Ji mums kainavo 12 197, 74 eurus. Seniūnijų išlaidos kuklios, miesto šventės įspūdingesnės, bet jei jau švęsti tai švęsti. Brangiausias šio renginio „malonumas“ – Merūno Vitulskio koncertas Žemaičio aikštėje – 4 500 eurų. Bet manykime, kad gerų emocijų raseiniškiai iš jo išsinešė daug ir ilgam.

Tačiau yra vienas BET…

„Pakedenus“ centrinį viešųjų pirkimų portalą kyla klausimų. Ir nemažai. Tikrinome šventinį laikotarpį vasario ir kovo mėnesius ir radome sumų, kurios į šventines, mums pateiktas sąmatas neįtrauktos. O sumos tikrai įspūdingos. Pirmiausiai sugrįšime prie anksčiau minėtų gėlių.

Vasario mėnesį savivaldybės administracija už gėles, pagal žodinę sutartį sumokėjo 3 000 eurų. Toliau pateiksime dar keletą skaičių, pamąstymui:

Maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai (tarp jų ir tortai bei pyragai) – 4 500 eurų;

Vėliavos – 1334,42 eurų;

Sveikinimo blankai ir reprezentaciniai maišeliai – 2 547,05 eurai;

Austinės juostos – 2 000 eurai;

Radome ir tokią paslaugą – muzikanto paslaugos – 1 500 eurų.

Suma – beveik 12 000 eurų. Ar tai daug, ar mažai – spręsti jums. Mes didžiąją šios sumos dalį, deja, priskirtume prie anksčiau minėtų valstybinių švenčių sąmatos. Tačiau matyt torčiukai, sausainukai ir dešrytė yra privaloma valdžios užkandėlė, ji į renginių sąmatą neįsiskaičiuoja, bet mes mokantys mokesčius ir už tai sumokame.

Na ką gi, skanaus, kol galite. Nėra pakantesnio darbdavio nei mes, mokesčių mokėtojai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us