Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Vyriausybė: nuo metų vidurio visos pensijos didės 5 proc.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui nuo vasaros papildomai – 5 proc. indeksuoti socialinio draudimo bei valstybines pensijas. Jei Seimas pritars, jos didės nuo birželio 1 dienos, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pernai ruošiant 2022 metų biudžetą, Vyriausybė  tikėjosi, jog vidutinė metinė infliacija šiemet bus 2,5 proc., todėl pensijas ir kitas socialines išmokas indeksavo 5 proc., išskyrus valstybines pensijas. 

„Bet dabar jau matydami, kad prognozė yra kelis kartus prastesnė – vidutinės metinės infliacijos rodiklis prognozuojamas didesnis nei 9 proc., tai šitas papildomas indeksavimas yra perkamosios galios ir vertės tų įvairių socialinių išmokų, kurios tenka paprastai sudėtingos finansinės situacijos šeimoms ir žmonėms, tiesiog perkamosios galios palaikymas atsižvelgiant į tai, kad jų krepšelyje didesnę dalį sudaro maisto produktai ir pirmo, būtiniausio vartojimo prekės“, – posėdyje kalbėjo premjerė.

„Papildomas indeksavimas nuo birželio per visus metus leidžia išlaikyti indeksavimą, artimą vidutinei metinei infliacijai, šiek tiek galbūt jį aplenkiant. Toks sprendimas įdėtas į biudžeto projektą, jei Seimas jį palaimins, mes galėsime grįžti ir patvirtinti sprendimus Vyriausybės nutarimais“, – pridūrė  I. Šimonytė. 

„Nuo šių metų pradžios pakėlėme pensijas labiau nei numato įstatymas. Tačiau suprantame, kad pagyvenusius žmones ir žmones su negalia vis dar labiausiai paliečia augančios kainos, jie patiria skurdo riziką. Todėl siūlome padidinti jų pajamas ir kuo labiau sušvelninti neigiamą kylančių kainų poveikį“, – pranešime sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Senatvės pensijų indeksavimui papildomai reikės apie 53 mln. eurų iš „Sodros“ biudžeto ir 52,4 mln. eurų iš valstybės biudžeto, o valstybinių pensijų – dar beveik 5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Numatoma, kad vidutinė senatvės pensija didėtų apie 22 eurais ir siektų apie 482 eurus, o turint būtinąjį stažą – 25 eurais iki 510 eurų. Vidutinės netekto darbingumo pensijos, priklausomai nuo jo lygio, papildomai didėtų 10–21 euru. Bazinė pensija siektų 225,84 euro.

Pasak M. Navickienės, šalpos neįgalumo pensijos, priklausomai nuo išmokų rūšies ir gavėjų kategorijos, didėtų nuo 11,5 iki beveik 52 eurų.

„Valstybinės pensijos taip papt indeksuojamos – 10 proc. bazė bei papildomai 5 proc. – karių, pareigūnų, mokslininkų, nukentėjusių asmenų“, – posėdyje sakė ministrė. 

Palyginti su 2021 metų sausiu, pensijos nuo birželio vidutiniškai augtų 69 eurais.

Visos pensijos bus pradėtos indeksuoti už birželio mėnesį, jos bus pradėtos mokėti ne vėliau kaip liepos mėnesį. 

Dabar paprastai visos pensijos indeksuojamos kasmet nuo sausio 1 dienos. Jų indeksavimo koeficientas apskaičiuojamas pagal 7 metų darbo užmokesčio fondo pokyčio vidurkį, o esant „Sodros“ biudžeto pertekliui, pensijų individualioji dalis gali būti indeksuojama papildomai.  

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us