Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Automobilių techninės apžiūros turės būti filmuojamos

Siekiant didesnio skaidrumo, automobilių techninės apžiūros turės būti filmuojamos, antradienį pranešė Susisiekimo ministerija.

Šis ministro Mariaus Skuodžio įsakymu pakeitimas įsigalios nuo liepos 1 dienos.

„Techninių apžiūrų patalpų vaizdo stebėjimas nėra visiškai nauja antikorupcijos priemonė – apžiūras atliekančios įmonės jau kurį laiką savo iniciatyva vykdė vaizdo stebėjimą. Tačiau dabar tai tampa privaloma visoms techninių apžiūrų įmonėms, be to, įpareigojama vaizdo įrašus saugoti ir prireikus pateikti juos kontroliuojantiems pareigūnams“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Vaizdo stebėjimo reikalavimas numatytas papildytame reikalavimų techninės apžiūros įmonėms apraše.

Taip siekiama užtikrinti techninių apžiūrų proceso skaidrumą, fiksuoti galimus korupcijos pasireiškimo atvejus ir įsitikinti, kad transporto priemonė tikrai buvo pristatyta į techninę apžiūrą atliekančią įmonę.

Šį procesą kontroliuojančiai Lietuvos transporto saugos administracijai pareikalavus, įmonės privalės jai pateikti vaizdo stebėjimo duomenis.

 Šis reikalavimas papildys birželį įsigaliosiantį kitų korupcijos prevencijos priemonių paketą. Pastarasis nustato, kad privalomajai techninei apžiūrai pateiktoje transporto priemonėje negali būti palikta pinigų ar kitų daiktų, kurie nėra susiję su jos naudojimu ir gali būti suprantami kaip bandymas papirkti techninės apžiūros kontrolierių.

Kontrolieriai įpareigojami įspėti transporto priemonės savininką apie tokius paliktus daiktus, o pastebėjus juos arba savininkui atsisakius patraukti pašalinius daiktus – nutraukti techninę apžiūrą ir apie tai pranešti techninės apžiūros įmonės vadovui.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us