Raseinių naujienų portalas

KitaPolitika

E. Masiulis apie teismo sprendimą: anksčiau ar vėliau teisybė laimi

Kyšio paėmimu politinės korupcijos byloje kaltintas buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis sveikina jį išteisinantį teismo sprendimą, tačiau kol kas savo politinės ateities planų nekomentuoja.

„Šiandien džiaugiuosi, kad teismas, atmesdamas labai didelį spaudimą iš išorės, nagrinėdamas tikrai, kas pateikta byloje – pateiktus faktus, klausydamas ne viešųjų ryšių specialistų, o teisinių argumentų – priėmė tokį sprendimą, kokį ir turėjo priimti“, – žurnalistams antradienį sakė buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis.

„Anksčiau ar vėliau teisinėje valstybėje teisybė laimi“, – pridūrė jis.

E. Masiulis tvirtina, kad yra pasiruošęs ir tolimesnei gynybai, jeigu prokuratūra skųs pirmosios instancijos teismo sprendimą.

„Šis prokuroras tikrai turbūt neras viduje moralinių principų pasakyti bent jau atsiprašau, bet kokia kaina bandys įrodinėti savo išgalvotus argumentus aukštesnėse instancijose, bet mes esame pasiruošę ir toliau ginti tuos argumentus“, – teigė E. Masiulis.

Jis kol kas nekomentavo, ar ketina gaivinti savo politinę karjerą.

„Aš šiandien nieko negaivinsiu. Emociškai, kaip žmogus, esu labai giliai pažeistas, nes visa šita byla man kainavo labai daug nepagrįstų priekaištų, pasmerkimų, bet lygiai taip pat džiaugiuosi, kad Lietuvoj yra labai daug žmonių, pažįstamų, artimų žmonių, kurie visada manimi tikėjo, tiki ir tikės ateity“, – sakė buvęs politikas.

„Šiandien aš tikrai nesu pasiruošęs atsakyti į klausimus dėl mano tolimesnės veiklos. Aš šiandien tiesiog džiaugiuosi tuo, kad teismui pavyko priimti tokį sprendimą“, – pridūrė buvęs liberalų lyderis.

Jis taip pat sakė neketinantis kreiptis dėl kompensacijų priteisimo.

„Man didžiausias atpildas yra teisingas sprendimas (…) Aš tikrai nesiekčiau kažkokių materialinių kompensacijų sau. Tai, kas iš manęs buvo atimta kai kurių teisėsaugos pareigūnų piktnaudžiaujant įstatymais, veiksmais – šito neįvertinsi jokiais finansiniais dalykais“, – tvirtino E. Masiulis.

Jo teigimu, politikui svarbiausia jo reputacija, o dabar ji yra „pakibusi ant plauko“.

„Nemaža dalis žmonių galbūt išbraukė mane iš politikų sąrašo“, – kalbėjo kyšio ėmimu kaltintas buvęs politikas.

Kritika prokurorui

Pasak E. Masiulio, valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras Justas Laucius, dirbdamas su byla, darė karjerą.

„Būtent šitaip atsitiko su šiuo prokuroru, kadangi būtent 2018 metais šis prokuroras tapo Vilniaus apygardos prokuroru ir dar įdomiau, kad pernai rudenį, kada jau šią bylą buvo galima baigti, prokuroras, matydamas, kad tai gali nesutapti su jo kadencijos pabaiga ir nenorėdamas sulaukti verdikto, sąmoningai pats galimai pratęsė šią bylą dar dviem mėnesiams patikslindamas visiškai formaliai kaltinimus, dėl ko byla išsitęsė. Šių metų kovą šis prokuroras antrą kartą patvirtintas Vilniaus apygardos vyriausiuoju prokuroru“, – kalbėjo išteisintasis.

Jo teigimu, J. Laucius tikėjosi blogo sprendimo, todėl bylą vilkino.

„Prokuroras tikėjausi blogo sprendimo sau ir visais įmanomais būdais tempė šitą procesą, kad patenkintų savo karjerą. Galimai šitoje valstybėje kai kurių teisėsaugininkų daromos karjeros per kitų žmonių galvas, laužant likimus, sudaužant jų reputaciją, stumiant juos iš politikos“, – teigė buvęs politikas.

Jis taip pat sakė skaičiavęs, kiek jam kainavo gynyba teismuose. Anot E. Masiulio, tai buvo dešimtys tūkstančių eurų, tačiau sumos tiksliai neįvardino.

E. Masiulis tvirtino gynybą apmokėjęs savomis lėšomis, o anksčiau, kai nebuvo galimybių, naudojosi valstybės pagalba.

Anksčiau antradienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė išteisinantis visus kaltinamuosius vienoje didžiausių ir garsiausių politinės korupcijos bylų.

Buvęs tuometinio koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltintas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. 

Kyšius paėmę kaltinti buvęs E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir dabartinis parlamentaras Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys. Eksparlamentaras liberalas Gintaras Steponavičius įtartas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Teisėsaugai įtariant, kad „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija gavo naudos iš jų atstovų galbūt neteisėtos veiklos, kaltinimai buvo pateikti ir šiems trims juridiniams asmenimis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us