Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Į Burbiškio dvarą grįžta Tulpių žydėjimo šventė

Po dviejų metų pertraukos šeštadienį į Radviliškio rajone įsikūrusį Burbiškio dvarą grįžta Tulpių žydėjimo šventė.

Ji pastaruosius metus nevyko dėl galiojusių karantino ribojimų.

Kaip praneša Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, šiemet šventė „pripildyta atgimstančios gamtos energijos ir gyvybės, spalvingos tulpių jūros, muzikos garsų, įvairiausių pramogų“.

Renginio lankytojai kviečiami gėrėtis margaspalvėmis tulpėmis, pasivaikščioti parko takeliais ir tilteliais, užsukti į tvenkinių salas.

Šventėje pasirodys Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su atlikėju Justinu Lapatinsku, Jeronimas Milius ir Karina Krysko su Kauno bigbendu, Monique su grupe bei Linas Adomaitis.

Dalyviai taip pat bus laukiami meninėse ir edukacinėse erdvėse – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šventėje veiks ir senovinių automobilių, muziejaus istorijos, kitos parodos, tautodailininkų bei kulinarinio paveldo mugė.

Tulpės Burbiškio dvare – ilgametė tradicija, pavasarinės gėlės čia žydėjo ir XX amžiaus pradžioje.

Idėja atgaivinti dvaro gėlyną kilo muziejaus įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Egidijui Prascevičiui. Pirmosios tulpės buvo pasodintos 1995 metais, dabar kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių.

Tulpės dvare žydės ne tik šventės dieną, bet dar apie 2–3 savaites.

Patekimas į Tulpių šventę – mokamas, bilieto kaina suaugusiems – 10 eurų, moksleiviams – 5 eurai.

Vaikai iki 7 metų, fizinę (judėjimo) negalią turintys asmenys ir juos lydintis vienas asmuo į šventę įleidžiami nemokamai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us