Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Prezidentas: Pergalės dieną mininti Rusija kartais pranoksta nacių nusikaltimus

Pergalės dieną pirmadienį mininti Rusija pati kartais pranoksta nacių Antrojo pasaulinio karo metu įvykdytus nusikaltimus, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Belieka tiktai palinkėti ir išreikšti viltį, kad štai šitą dieną, kuri tikrai turėtų Rusijos visuomenės būti švenčiama kaip, taip, pergalės prieš kitą agresorių, kitą okupantą diena, kad tai kartu būtų ir laiko momentas susimąstyti, kas atsitiko, kad šiandien jie yra lygiai tokie patys agresoriai ir kartais net žiauresni, brutalesni agresoriai negu nacistai Antrojo pasaulinio karo metu“, – LRT sakė prezidentas.

Pasak jo, Rusijos visuomenė „vis dar neranda tos vietos, kurioje galėtų jaustis saugi, nusiraminusi ir pagaliau atsisakiusi tų savo mesianizmo ar imperializmo tradicijų“.

Kalbėdamas apie gegužės 9-osios minėjimą Lietuvoje, G. Nausėda sakė, jog problema nėra tai, jog žmonės eina pagerbti savo senelių ar prosenelių kapų, rodo pagarbą mirusioms ir „jų aukoms sudėtoms ano karo metu“.

„Bet jeigu tai yra viso labo pretekstas provokacijoms ir svarbiausia – naujo karo eskalavimui arba šūkiams, kurie nieko bendra neturi su pagarba mirusiems, tai žinoma, kad tokiems dalykams turi būti užkirstas kelias ir Lietuva tikrai neleis organizuoti provokacijų prieš savo gyventojus ir diskredituoti, pagaliau, pačią šią minėjimo dieną“, – kalbėjo prezidentas.

Jis teigė, jog sovietų karių palaidojimo vietos neturėtų tapti „savotiška propagandine priemone“ ir būti naudojami nukreiptiems prieš Lietuvą tikslams.

„Situacija skirtingose savivaldybėse yra labai skirtinga, kai kuriose tie paminklai iš esmės yra antkapiniai paminklai, kitose vietose tai yra monumentai su labai aiškiomis ideologinėmis gairėmis ir mėginimu veikti tam tikra prasme ideologiškai visuomenę“, – sakė prezidentas.

„Aš tiesiog kviečiu visas savivaldybes įvertinti situaciją, bet tikrai nesitaikstyti su šitais propagandos ir karo kurstymo reliktais, kurių Lietuvoje vis dar labai gausu“, – kalbėjo jis.

Pirmadienį Rusijoje minint vadinamąją Pergalės dieną, Lietuvoje baiminamasi neramumų, galinčių virsti provokacijomis dėl tebesitęsiančios Maskvos invazijos Ukrainoje.

Prasidėjus karui, Lietuvoje buvo uždrausta viešai naudoti Georgijaus juosteles – populiarų ženklą tarp mininčiųjų Pergalės dieną karių kapinėse ar prie Raudonajai armijai skirtų atminimo ženklų.

Šalia jų budi sustiprintos policijos pajėgos, segintiems uždraustas juosteles pareigūnai ketina skirti baudas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us