Raseinių naujienų portalas

KitaPolitika

Ambasadorius: tikėtina, kad EK rekomenduos suteikti Ukrainai kandidatės statusą

Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius sako, jog Europos Komisija (EK) penktadienį turėtų pateikti teigiamą išvadą dėl šalies kandidatės statuso Ukrainai.

„Reikia palaukti komisarų galutinio sprendimo ir viešai iškomunikuotos žinios iš Komisijos pirmininkės, tačiau tikėtina, kad Komisija rekomenduos ES valstybėms narės suteikti kandidatės statusą Ukrainai, suprantant, kad Ukraina padarys tam tikrus žingsnius kelyje į eurointregraciją“, – penktadienį LRT sakė A. Pranckevičius.

Jis teigė, kad „detalėse, žinoma, bus paslėptas velnias“, bet sakė besitikintis, kad reikalavimai Ukrainai bus įgyvendinami ir tai nesustabdys šalies eurointegracijos kelyje.

„Sunku pasakyti (kokios tai detalės), tačiau žinoma, kad komisija greičiausiai gali išsakyti tam tikrus lūkesčius, kurių ji tikisi iš Ukrainos, ir ypač Moldovos, šalys, kurios yra arčiausiai kandidatės statuso, ir mums bus matyti, kokios tai detalės, ar tai tie žingsniai, kurie įgyvendinami, racionalūs, logiški, ir tai svarstysime valstybių narių tarpe kitą savaitę“, – kalbėjo A. Pranckevičius.

Penktadienį laukiama Europos Komisijos išvados dėl kandidatės statuso Ukrainai.

EK pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) praėjusį šeštadienį pranešė, kad jos vadovaujama vykdomosios valdžios institucija „iki ateinančios savaitės pabaigos“ pateiks galutinę išvadą, ar Ukrainai turėtų būti suteiktas kandidatės įstoti į Europos Sąjungą statusas.

„Šiandieninės diskusijos leis mums užbaigti savo vertinimą iki kitos savaitės pabaigos“, – U. von der Leyen sakė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui per iš anksto neskelbtą vizitą Kyjive.

Tai buvo pirmas kartas, kai ES viešai nurodė tikslų laiką, kada Komisija pateiks savo nuomonę. Galutinį sprendimą, ar suteikti šį statusą, dar turės priimti visos 27 bloko narės. Kandidatės statusas – vienas pirmųjų žingsnių narystės ES link.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us