Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisPramogos

Moteriški riedučiai: kuo jie ypatingi ir kaip išsirinkti geriausius?

Riedučiai – puiki priemonė, leidžianti smagiai, šauniai ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Tai tarsi transporto priemonė, kuri leidžia važiuoti gana dideliu greičiu, greitai įveikti atstumus ir tiesiog palaikyti tinkamą ir reikiamą fizinį aktyvumą. Tiesa, naudinga žinoti, kad riedučiai gali būti ne tik vaikiški, bet ir skirti suaugusiems, vyrams ir moterims. Daliai žmonių atrodo keista, kad vyrams ir moterims skirti riedučiai, tarpusavyje, skiriasi. Tačiau, iš tiesų, jie, dažniausiai, tikrai nėra vienodi, ne tik savo išvaizda bet ir kitomis ypatybėmis. Moterims skirti riedučiai leis merginoms ir damoms patogiai ir stilingai važinėti, sportuoti ir tiesiog smagiai leisti laiką. Šiame straipsnyje sužinosite, kuo moteriški riedučiai skiriasi nuo vyriškų ir kaip išsirinkti geriausius. 

Kuo moteriški riedučiai yra ypatingi? 

Tol, kol riedučiai yra patogūs dėvėti ir naudoti, nespaudžia ir neveržia, jų tipas ar tai, kokiai lyčiai jie yra skirti, turėtų būti visai nesvarbu. Tačiau, naudinga žinoti, kad tiek vyriški, tiek moteriški riedučiai gali tikrai skirtis. Vienas iš didžiausių skirtumų, žinoma, yra dizainas. Riedučiai moterims, dažniausiai, yra ryškesni, spalvingesni. Apart vizualios dalies, moteriški riedučiai nuo vyriškų gali skirtis ir savo anatomija – pločiu, aukščiu. Ko gero, pagrindinis skirtumas, skiriantis moteriškus riedučius nuo vyriškų, yra tas, kad moteriški riedučiai yra kur kas siauresni. Lyginant su vyriškais, moteriški riedučiai turi gana siaurą formą, dizainą, kuris yra pritaikytas prie moters pėdos formos, anatomijos. Tai reiškia, kad tokie riedučiai puikiai priglunda prie pėdos, patogiai ją palaiko. Tačiau, damoms, kurios turi itin plačias pėdas, moteriški riedučiai gali būti nepatogūs. Tokiu atveju, geriausias pasirinkimas bus unisex tipo riedučiai. Tiesa, moteriški riedučiai nuo vyriškų skiriasi ne tik pločiu, bet ir aukščiu. Teigiama, kad moteriški riedučiai yra kur kas žemesnio dizaino nei vyriški. Taip yra todėl, kad moterų blauzdos raumenys yra žemiau nei vyrų. Tai reiškia, kad vyriški riedučiai gali būti nepatogūs, veržti raumenis, neleisti patogiai judėti, o moteriški yra puikiai pritaikyti prie damų kojų. Galiausiai, moteriški riedučiai pasižymi ir mažesniais dydžiais. Tinkamai pasirinkti moteriški riedučiai turėtų garantuoti patogius ir smagius pasivažinėjimus. Tiesa, renkantis tikrai reikėtų atsižvelgti į kelis, labai svarbius dalykus. 

Renkantis moteriškus riedučius svarbu atsižvelgti į ratų dydį

Riedučiai yra skirstomi ne tik į vyriškus, moteriškus ar vaikiškus. Naudinga žinoti, kad jie gali būti skirti ir skirtingiems tikslams, paskirtims. Na, o nuo to, kaip, kur ir kam naudosite riedučius priklausys ir jų pasirinkimas. Pradedančiosioms, kurios tik mokosi ir pradeda keliones su riedučiais reikėtų rinktis riedučius, kurie turi mažesnius ratukus. Tokie riedučiai puikiai tinka trumpoms distancijoms įveikti, kasdieniam, paprastam pasivažinėjimui. Tokio tipo riedučiai suteikia daugiau manevringumo, leidžia lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Šie riedučiai leidžia lengviau įveikti posūkius, sustoti. Tad, kol išmoksite važiuoti profesionaliai, jie bus geriausias pasirinkimas. Tuo tarpu, moteriški riedučiai su didesniais ratais yra tinkami ilgesnėms kelionėms, sportiniams tikslams. Tokie riedučiai padeda palaikyti ir pasiekti didesnį greitį, be didelių pastangų ar daug energijos. Tai reiškia, kad ilgos distancijos bus įveikiamos ne tik greitai, bet ir patogiai. Toms, kurios nori greitų pasivažinėjimų, reikėtų rinktis 84-90 ar net 110 mm dydžio ratukus turinčius riedučius. Tiesa, tokie riedučiai reikalauja geresnių pusiausvyros laikymo įgūdžių, kadangi, gravitacijos centras yra aukščiau, nei riedučiuose, kurie turi mažus ratus. Tad, norint efektyviai ir sklandžiai su jais važinėti, tikrai reikės praktikos, įgūdžių ir treniruočių. 

Riedučių rėmai – aspektas, kurio nereikėtų praleisti pro pirštus 

Žinoma, dizainas ar dydis yra be galo svarbūs aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis moteriškus riedučius. Tačiau, tai ir aspektai, kurie yra savaime suprantami ir niekada nepamirštami. Tuo tarpu, reta moteris pagalvoja, kad renkantis labai naudinga atsižvelgti ir į riedučių rėmus. Dauguma moteriškų riedučių turi aliumininį rėmą, kiti – gali būti pagaminti iš kompozitinių medžiagų, skirtingų medžiagų mišinio. Vis dėlto, aliumininiai rėmai yra laikomi patvaresniais už kompozitinius. Taip pat, jie yra tvirtesni, efektyviau perteikia stabilumą ir jėgą, kai važiuojama dideliu greičiu. Tokio tipo rėmas būtinas ir tais atvejais, kai moteris sveria daugiau nei 80 kg. Jie efektyviai atlaiko dideles apkrovas, garantuoja saugius ir patogius pasivažinėjimus.

Žinoma, vien tik riedučių nepakanka. Išsirinkę riedučius nepamirškite ir būtinų priedų, tinkamos aprangos. Šalmai, antkeliai ir apsaugos alkūnėms, o taip pat liemenės moterims garantuos saugius ir patogius pasivažinėjimus. Visą tai ir dar daugiau rasite Varle.lt internetinėje parduotuvėje. Čia visada žemos kainos! 

Užsk.: Nr.22-06-28

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us