Raseinių naujienų portalas

MaistasSveikata

Raseinius „garsina“ supuvusio obuolio, skirto ligoniui, istorija

Žymus Lietuvos tinklaraštininkas rašantis apie įvairias maitinimo įstaigas Lietuvoje ir turintis 104 tūkstančius sekėjų, šią savaitę patalpino „maisto“ nuotrauką, kuris buvo patiektas VšĮ Raseinių ligoninės Vaikų skyriuje. Apetito nekelianti supuvusio obuolio nuotrauka sulaukė daugiau nei 500 komentarų. Savo patirtimi pasidalino ir raseiniškiai, gulėję ligoninėje ir gavę maistą, kurį pamiršti, net praėjus ilgesniam laikui, sunku. Publikacija internetinėje erdvėje pasidalinta net 637 kartus, tad kiek kartų ji buvo perskaityta, įsivaizduokite patys. Taigi mūsų krašto gydymo įstaiga „pagarsėjo“ visoje Lietuvoje ir toli gražu ne tuo, kad teikiamos puikios gydymo paslaugos.

VšĮ Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas komentuodamas situaciją, sakė, kad paciento skundo, gavus tokį maistą, ligoninės administracija negavo. Tačiau atlikus vidinį tyrimą, paaiškėjo, kad tokie „pusryčiai“ buvo pateikti birželio 24 d.

„Surinkome ligoninės, ligoninei maitinimo paslaugą teikiančios įmonės darbuotojų paaiškinimus, kuriuose jie neigia pateikę ir padavę pacientui įpuvusį obuolį. Buvo susisiekta ir su paciento mama, kuri patikslino įvykio aplinkybes. Viską išanalizavę, pripažįstame maitinimo įstaigos ir ligoninės darbuotojų, pateikusio maistą pacientui nepakankamą atidumą ir aplaidumą dėl nekokybiško obuolio pateikimo,“- komentavo įstaigos vadovas V. Merkliopas.

Raseinių ligoninės pacientus maitina UAB „Sotega“. Su šia bendrove 2022 m. sausio mėnesį pasirašyta dviejų metų sutartis. Pagal pirkimo sąlygas konkursą laimėjusi įmonė privalo užtikrinti 110 pacientų dietinį maitinimą 4 kartus per dieną. Vienam pacientui per dieną maitinimui skiriama 5,23 Eur.

UAB-as atsakingas už maisto pagaminimą, transportavimą, išdalinimą ligoninės skyriuose ir maitinimo indų išplovimą.

„Visgi už galutinį maisto patekimą pas pacientą yra atsakinga ligoninės darbuotoja – tuo metu skyriuje dirbanti slaugytoja, kuri vykdo teikiamo maisto kokybės kontrolę. Pastebėjus neatitikimus, privaloma neduoti maisto, o susisiekti su maitinimo paslaugas teikiančia įmone,“- pripažįsta ligoninės direktorius.

VšĮ Raseinių ligoninės vadovo V. Merkliopo nuomone, belieka tik apgailestauti, kad perkant viešuosiuose pirkimuose maitinimo paslaugas, juose dalyvauja tik didžiosios maitinimo įstaigos.

 „Prieš skelbdami maitinimo paslaugų pirkimo konkursą 2021 m. lapkritį, žodžiu kvietėme net 4 Raseinių rajone maitinimo paslaugas teikiančias įmones. Tačiau konkurse dalyvavo tik viena,“- komentavo ligoninės vadovas.

UAB „Sotega“ Plungėje registruota įmonė, kuri reklamuojasi teikianti specializuotas, profesionalias maitinimo paslaugas viešajam ir privačiam sektoriams. Ši įmonė maitina ir Naujosios Akmenės, Plungės, Kupiškio ligonius, bei eilė Lietuvoje esančių darželių ir mokyklų.

Jų internetinėje svetainėje tas specializuotas maistas tiekiamas ligoninėms ir švietimo įstaigoms atrodo visiškai kitaip.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us