Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

Lietuva pasirengusi priimti Ukrainos karius reabilitacijai

Lietuva pasirengusi priimti Ukrainos karius reabilitacijai ir gydymui, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Artimiausiomis savaitėmis Lietuva priims Ukrainos karius reabilitacijai. Lietuvos sveikatos sistema yra pasirengusi priimti ir sužeistus karius gydymui“, – antradienį paskelbtame ministerijos pranešime sakė jos vadovas.

Apie tai jis pranešė po su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai teikiančių paramą šalių gynybos ministrų susitikimo, vykusio nuotoliniu būdu pirmadienį.

Pasak A. Anušausko, Ukrainos karius pasirengusi priimti Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba.

Ministras taip pat patikino, kad Lietuva pasirengusi organizuoti įvairius mokymus ir kursus Ukrainos kariams bei toliau teiks karinę techniką.

„Bendromis pastangomis turime siekti kuo greičiau užbaigti karą Ukrainoje, o savo stiprybę parodžiusiai Ukrainai, būtina padėti visais įmanomais būdais. Mokyti Ukrainos karius naudotis vakarietiška karine įranga šiuo metu yra pagrindinis prioritetas“, – teigė A. Anušauskas.

„Taip pat, atliepiant Ukrainos prašymus didinti jų išminavimo pajėgumus, tam, kad iš okupantų išlaisvintos teritorijos vėl būtų saugios civiliams, Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi vykdyti išminuotojų mokymus ir apmokytus specialistus aprūpinti individualia išminavimo įranga“, – kalbėjo jis.

Ministro teigimu, Ukrainą tiesiogiai remiančių šalių skaičius išaugo dar iki 47 šalių.

Ukrainai paramą teikiančių šalių gynybos ministrų koordinacinius susitikimus organizuoja JAV. Susitikimų metu šių šalių gynybos ministrai aptaria ir koordinuoja savo paramą Ukrainai. Kitas toks susitikimas numatytas birželio 15 dieną Briuselyje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us