Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Pedagogikos studentai galės sudaryti išankstines įsidarbinimo sutartis

Nuo šių mokslo metų pedagogikos baigiamųjų kursų ir profesinių studijų studentai galės sudaryti išankstinę sutartį su savivaldybe ar mokykla dėl įsidarbinimo mokytoju, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Sutartis pasirašiusiems būsimiems pedagogams valstybė kas mėnesį skirs daugiau kaip 500 eurų tikslines stipendijas.

„Valstybės parama studentams teikiama atsižvelgus į pedagogų poreikį šalies mokyklose, norint juos padrąsinti dirbti regionuose. Ši galimybė naudinga tiek garantuoto darbo ieškantiems studentams, tiek savivaldybėms ir jų mokykloms, kurios siekia pritraukti naujų mokytojų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Tikslinė 506 eurų per mėnesį siekianti stipendija gali būti skiriama visiems baigiamųjų kursų arba profesinių studijų trūkstamiausių pedagogikos specializacijų studentams, tai yra tiems, kurie siekia tapti matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, technologijų, istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, pradinio ugdymo mokytojais ar specialiaisiais pedagogais.

Stipendiją galės gauti ir valstybės finansuojamų, ir nefinansuojamų pedagogikos bakalauro ir gretutinių studijų studentai bei pedagoginių profesinių studijų studentai.

Ji bus skiriama studentams, sudariusiems išankstinę sutartį dėl įsidarbinimo su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir įsipareigojusiems baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip trejus metus per penkerių metų laikotarpį ne mažiau kaip 0,7 etato.

Studentai dėl išankstinės įsidarbinimo sutarties sudarymo gali tiesiogiai kreiptis į savivaldybes ar valstybines ir savivaldybės mokyklas. 

Studentų prašymus gauti tikslinę stipendiją priima Valstybinis studijų fondas. Tai šiemet bus daroma dukart: rugsėjo 1–30 bei spalio 5–25 dienomis. Studentai, pateikdami prašymus, kartu turi pateikti ir išankstinę sutartį dėl įsidarbinimo.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us