Raseinių naujienų portalas

KitaKultūraŠiluvos šventovė

Floristams Šilinių atlaidų puošimas – kasmet naujas ir įdomus iššūkis

2022 m. rugsėjo 7–15 d. Šiluvoje vyksta didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo (Šilinių) atlaidai, sutraukiantys tūkstančius piligrimų ne tik iš Lietuvos, bet ir įvairiausių pasaulio kraštų. Vieni didžiausių atlaidų Lietuvoje kasmet reikalauja didžiulio pasiruošimo ir komandinio darbo. Sakralias Šiluvos erdves jau dvyliktus metus iš eilės puošia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristų komanda. Bendradarbiaujant su Kauno arkivyskupu metropolitu Kęstučiu Kėvalu gimsta puošybos koncepcija, kurią įgyvendina floristikos meistrai ir savanoriai.

Ryškiaspalvės gėlės, nešančios džiaugsmą ir viltį

„Kasmet susiduriame su iššūkiu, kaip vis kitaip papuošti Šiluvą atlaidams, nes jau dvylika metų tuo užsiimame. Šiemet visa puošybos koncepcija išskirtinė savo ryškiomis spalvomis, naudojamos tik skintos gėlės, atsirado floristinių elementų ant lauko altoriaus sienos. Vienuolių skintus ir rištus ajerų skydus pagyvinome medžių šakomis, dekoruotomis rištomis rafijomis ir anturiais. Pučiant vėjui jie juda ir suteikia gyvybę visam dekorui“, – sako puošybos koncepcijos autorė, Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė. Pasakodama apie Apsireiškimo koplyčios puošybą floristė akcentuoja vainiko po Švč. Mergelės Marijos kojomis komponavimo sudėtingumą. „Dirbama dideliame aukštyje, erdvė reikalauja specifinio pasiruošimo, tad ypač svarbus komandinis darbas. Reikia nusikelti sunkias angelų konstrukcijas, atlikti techninius darbus, kad būtų geras rezultatas“, – pasakoja Evelina. 

Švč. M. Marijos Gimimo bazilika, Ligonių Sveikatos koplytėlė, Apsireiškimo koplyčia ir lauko altorius šiemet tikinčiųjų akis džiugina mėlynos, žydros, geltonos, rožinės bei oranžinės spalvos gėlėmis. Floristai, siekiant išgauti tinkamas spalvas, patys dažė gėles specialiais dažais. Puošybai buvo naudojamos meistriškai paruoštos ir sugrupuotos hortenzijos, gvazdikai, zundos, monsteros, stilgrasai, gerberos, kermėkai, anturiai, cimbidžiai, eremūrai, pliumozos, smilgos, lelijos ir kt. augalai. Kadangi šiemet meldžiamasi taikos intencija, dekore ypač daug naudojama geltonos ir mėlynos bei žydros spalvos. „Tikime, jog ryškios spalvos džiugins žmonių akis ir širdis net iš tolo, privers nusišypsoti ir suteiks optimizmo, kurio mums visiems taip reikia“, – viliasi floristė Evelina.

Vertinga profesinė patirtis

Puošybai kasmet vadovaujanti floristė džiaugiasi, jog kasmet floristo specialybės mokiniai ir absolventai aktyviai prisijungia prie grandiozinio Šiluvos puošimo projekto. Šiemet 14 žmonių grupė dirbo Šiluvoje dienas, nuo ryto iki vakaro pagal kruopščiai paruoštą planą, kad gėlės būtų sukomponuotos laiku bei išsaugotų dekoratyvumą iki pat atlaidų pabaigos. Intensyviai dirbdami jie ne tik tobulino praktinius gebėjimus, bet ir susipažino su autentiškomis vietomis, išgyveno ypatingus jausmus.

„Kasmet susiduriame su iššūkiu, kaip vis kitaip papuošti Šiluvą atlaidams, nes jau dvylika metų tuo užsiimame. Šiemet visa puošybos koncepcija išskirtinė savo ryškiomis spalvomis, naudojamos tik skintos gėlės, atsirado floristinių elementų ant lauko altoriaus sienos. Vienuolių skintus ir rištus ajerų skydus pagyvinome medžių šakomis, dekoruotomis rištomis rafijomis ir anturiais. Pučiant vėjui jie juda ir suteikia gyvybę visam dekorui“, – sako puošybos koncepcijos autorė, Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė

„Sužinome daug profesinių subtilybių apie gėlių paruošimą ir tinkamą komponavimą bei išmokstame dirbti komandoje. Patirtą nuovargį visada atperka rezultatai bei nuoširdžios žmonių šypsenos džiaugiantis dekoru. Man tai puikus šansas tobulėti ir mokytis iš profesionalų. Dekorui vadovaujantys mokytojai – geriausi floristikos meistrai Lietuvoje. Visada gera dirbti su darbui atsidavusiais kūrėjais“, – sako floristikos absolventė Teresė Natkevičienė, jau trečius metu savanoriaujanti puošiant Šiluvą. Tai, kad Šiluva dovanoja neįkainojamą patirtį sako ir jau floriste dirbanti Kristina Steponavičienė: „Šiemet mano atostogos Šiluvoje. Darbas čia, kaip savotiška terapija, nuostabi bendrystė ir profesinis tobulėjimas. Tokie projektai jungia žmones, skleidžia gėrį, grožį iš šviesą“.

Kasmet pasveikinti floristus ir susipažinti su sakralių erdvių dekoru atlaidų išvakarėse atvyksta Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Floristams tai puiki galimybė atskleisti savo patirtį ir supažindinti su dekoro subtilybėmis.

Informaciją teikia:

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us