Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitikaSveikata

Netolima ateitis: operuotis važiuosime į Jurbarko ar Kėdainių ligonines…

Raseinių ligoninės ateitis pakibo ant plauko. Prieš keletą savaičių, visiškai atsitiktinai, keletas mūsų rajone dirbančių medikų, iš kaimyninio rajono kolegų sužinojo, kad pagal Sveikatos apsaugos ministro, beje, raseiniškio Arūno Dulkio, pasirašytame įsakyme, kuriame yra išvardintos ligoninės, galėsiančios teikti intensyvią terapiją, Raseinių ligoninės NĖRA. Jei mūsų ligoninėje neliks šio skyriaus, bus negalimos praktiškai jokios operacijos, kurių metu taikoma narkozė. Neturint reanimacijos – ligoninė iš daugiaprofilinės taps tik terapine ir slaugos ligonine.

Nelikus intensyvios terapijos paslaugų Raseinių ligoninėje, raseiniškiai ligoniai būtų pervežami į artimiausią tokį skyrių turinčią ligoninę. Intensyviosios terapijos paslauga turėtų būti pasiekiama per 60 minučių esant normalioms eismo sąlygoms, skaičiuojant kelionės laiką tarp ligoninių. Taigi į Jurbarko, Kėdainių ligoninę?

Informacija apie tokius planus pradėjo sklisti žaibo greičiu. Raseiniškiai susirūpino, jau ne maitinimo kokybe Raseinių ligoninėje, o jos likimu. Nerimą kelianti žinia atkeliavo ir iki mūsų politikų ausų.

Tarybos posėdžio metu – nepatogus klausimas merui

Rugsėjo 15 dieną vykusiame Tarybos posėdyje buvo iškeltas šis, kiekvienam raseiniškiui aktualus klausimas. Tarybos narys Algirdas Gricius posėdžio pabaigoje rajono mero Andriaus Bautronio paklausė: „Gerbiamas mere, visuomenėje sklando gandai, kad ligoninėje vyksta struktūrinės pertvarkos, apie kurias mes, tarybos nariai, nieko nežinome. Vėl viskas slapta? Kalbama, kad reanimacijos skyrius lyg ir naikinamas. Gal galite informuoti tarybą ir gyventojus, kokia šiuo metu yra situacija Raseinių ligoninėje, ir kokie planai yra numatyti?“  

Rajono meras Andrius Bautronis atsakė: „Ligoninės struktūros pertvarka yra galima tik su savivaldybės tarybos žinia ir sprendimu (Ligoninės steigėjas yra Raseinių rajono savivaldybė, o jos teises ir pareigas įgyvendina taryba, kuri priima visus su ligoninės veikla, struktūra susijusius sprendimus. Red. past.). O jeigu mes kalbame apie intensyvios terapijos skyrių, tai jis tikrai nėra naikinamas ar likviduojamas, tai yra klaidinga informacija. Jeigu turite mintyje ministro pasirašytą įsakymą, tai mes antradienį turėjome susitikimą su ministerijos atstovais, seimo nariais ir jie aiškiai įvardino, kad įstatymas bus koreguojamas dėl Raseinių ir kitų rajonų. Buvo paminėta, kad iki spalio 1 dienos turėtų atsirasti naujos redakcijos ministro įsakymas.“

„Jūs minite, kad jau yra įsakymas, tai ministerija be mūsų, tarybos, priiminėja savo sprendimus, o jūs ką tik sakėte, kad be tarybos negalima nieko padaryti. Tai kur šuo pakastas? Ar jūs nesusikalbate tarpusavyje su Sveikatos pasaugos ministerija, ar mus laikote užrištomis akimis ir mes neturime ką atsakyti besidomintiems gyventojams,“- piktinosi buvęs meras A. Gricius.

„Aš dar kartelį galiu jus patikinti, ministro įsakymas yra dėl ateities veiklų ir struktūrinių pertvarkų ir be tarybos sprendimų joks pertvarkos elementas nebus įgyvendintas, nes tai tiesiog neatitinka teisės aktų,“- atsakė jaunasis meras A. Bautronis.

Į diskusiją įsitraukė Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Aldona Ona Radčenko: „Mere, sutiksite su tuo, kad kažkas buvo padaryta ne taip, nes pats sakote, kad ministras iki spalio 1 d. tą įstatymą, tai dalinai žmonės buvo suklaidinti. Jūs sutinka su tuo?“

„Manau, kad taip tikrai, jie buvo suklaidinti,“- atsakė rajono meras A. Bautronis.

Sveikatos ministras A. Dulkys „pamiršo“ įtraukti Raseinių ligoninę?

Klausimų kilo ir gydytojui, tarybos nariui, Giedriui Kunigiškiui: „Mere, ar buvo jums žinoma, tarkim, kad kažkas iš ligoninės administracijos dalyvavo svarstymuose dėl intensyvios terapijos skyriaus ateities? Ar buvo žinomos gairės? Pateks Raseiniai, nepateks? Matote, čia viskas yra truputį sudėtingiau. Noriu šiek tiek patikslinti kolegoms. Intensyvi terapija ir intensyvi priežiūra yra du skirtingi dalykai. Esmė – paslaugų teikimas. Kaip fizinis vienetas, mūsų reanimacija, taip, mes, taryba, galime priimti sprendimus. Galime keisti struktūrą, galime kažką steigti, kažką uždaryti, kažką palikti. Tačiau pačių paslaugų mes teikti negalėsime, jei Raseinių ligoninėje nebus intensyvios terapijos skyriaus. Šiandien ministro A. Dulkio įsakyme, pasirašytame rugsėjo 5 d., Kauno apskrityje yra įrašytos tik Kauno, Alytaus, Marijampolės, Jurbarko, Kėdainių ir Jonavos ligoninės. Raseinių nėra. Pagal šį ministro įsakymą, Raseinių ligoninėje lieka TIK intensyvios priežiūros skyrius. Ir nereikia keisti ligoninės struktūros. Taigi protezavimai, lūžiai, visos chirurgų išplėstinės operacijos žarnyne, ir taip toliau, šių paslaugų ligoninėje NEBELIEKA“.

Meras A. Bautronis „pamiršo“ savo pažadą?

Į tikrai susirūpinimą keliančius pastebėjimus, meras A. Bautronis atsakė: „Aš galiu jus patikinti, kad kuomet buvo pernai organizuojama konferencija, kurioje dalyvavo ir gydymo įstaigų atstovai, aiškiai buvo įvardinta ir patvirtinta, kad Raseinių ligoninėje lieka ne intensyvi priežiūra, o intensyvi terapija. Tas turėjo atsigulti į įsakymą. Kodėl įsakyme nebeliko Raseinių ligoninės, ministras paaiškino, mums tos priežastys žinomos. Jis aiškiai įvardino, kad tas įsakymas bus keičiamas, tai aš tikrai jus informuosiu iki rugsėjo 29 dienos tarybos posėdžio“.

Vakar, rugsėjo 29 dieną vykusio tarybos posėdžio metu, meras Andrius Bautronis savo pažado neištesėjo. Tarybos nariams, raseiniškiams, medikų bendruomenei, atsakymo, ar tikrai įsivėlė TIK klaida, neįrašius Raseinių ligoninės, kaip teikiančios intensyvios terapijos paslaugą, deja, NĖRA.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us