Raseinių naujienų portalas

Kriminalai

Prieš teismą stojo raseiniškis narkotikų tiekėjas

Kad Raseinių rajone platinami kvaišalai,  policijos pareigūnams buvo ne naujiena, tačiau, iš  kur jie atkeliauja ir kas jais gyventojus aprūpina, reikėjo nustatyti. Įtarimų tyrėjai turėjo, tačiau įtarimus būtina pagrįsti įrodymais, kurie leistų tiekėją pričiupti. Vienas jų buvo sėkmingai demaskuotas ir neseniai stojo prieš teismą. Kartu su juo teismo nuosprendį išklausė ir du narkotinių medžiagų pirkėjai.

Siekdami kvaišalų tiekėjus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, praėjusių metų rugsėjį Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir pradėjo kriminalinės žvalgybos veiksmus. Į tyrėjų akiratį pateko  iš Raseinių rajono kilęs, o  šiuo metu Kaune gyvenantis 36 metų vyras, kuris  narkotikus platino ne tik dabartinėje savo gyvenamojoje vietoje, tačiau pasirūpino, kad jų netrūktų ir jo gimtos vietos jaunimui.

Lapkričio pradžioje pareigūnai surengė jo sulaikymo operaciją. Po kauniečio sandėrio su kvaišalų pirkėju prie pastarojo darbovietės Raseinių r., Andrušaičių k., jo spintelėje pareigūnai rado kuprinę, kurioje buvo narkotinių medžiagų – apie 20 g marihuanos bei apie 30 g amfetamino. 36 metų pirkėjas  dviem paroms buvo sulaikytas ir atsidūrė areštinėje. Vyras pripažino, kad  kanapes jis  pirko sau, kadangi šiuos kvaišalus pats rūko, o amfetaminą pirko tą padaryti prašiusiam savo bendradarbiui. Tad raseiniškis tapo ne tik kvaišalų pirkėju, bet ir platintoju, nes narkotikus pirko ne tik sau, bet ir kitam asmeniui.

Kitą dieną buvo planuojamas narkotinių medžiagų tiekėjo sulaikymas, nes pareigūnai suprato, kad, kai iš areštinės bus paleistas kvaišalų pirkėjas, jis visus informuos apie savo sulaikymą ir bus pradėti naikinti įrodymai, atsikratoma narkotinių medžiagų.

Kauniečio vairuojamas automobilis buvo sustabdytas Raseinių r., Kalnujų k.  Asmenų apžiūros metu pareigūnai pas jį narkotinių medžiagų rado nedaug – vieną lankstinuką su amfetaminu, tačiau pinigų – nemažai, 2350 eurų. Tą pačią dieną jo gyvenamojoje vietoje, kratos metu  pasitelkus tarnybinį šunį,  rastas paketas su 53 gramais  marihuanos, 26 g amfetamino miltelių ir 93 tabletės, kurių sudėtyje aptiktas  amfetaminas ir MDMA. Taip pat rastos ir svarstyklės kvaišalų dozėms sverti bei maišeliai joms pakuoti.

Tyrimo metu  nustatyta, kad įtariamasis tomis dienomis narkotinių medžiagų yra pardavęs ir vienai Kauno gyventojai. Pas ją kratos metu  buvo rasta 0,313 g kanapių.

Ikiteisminį tyrimą kuravęs prokuroras visiems trims, tiek narkotikų platintojui, tiek jų pirkėjams, dėl  nusikalstamos veikos padarymo pareiškė kaltinimus ir jie visi stojo prieš teismą bei šių metų rugsėjo 8 d. išklausė teismo nuosprendį. Kauniečiui skirta 1 metai ir 4 mėn. laisvės apribojimo bei turto konfiskavimas, raseiniškiui – 1 metai laisvės apribojimo, 24 metų Kaune gyvenančiai raseiniškei – 1000 eurų bauda.                                    

Šiaulių apskr. VPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us