Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisVerslas

Kaip išsirinkti tinkamus bėgimo batus?

Nepriklausomai nuo to, ar esate bėgimo entuziastai, ar šį užsiėmimą dar tik atrandate, nepavyks apsieiti be specialios, tokiai veiklai pritaikytos avalynės. Ji sukurta taip, kad sumažintų traumų riziką, padėtų išvengti nemalonių skausmų ir leistų mėgautis kuo didesniu komforto jausmu. Dabar galime rinktis iš itin plataus bėgimo batų asortimento, todėl priimti sprendimą gali būti pakankamai sudėtinga. Jei susidūrėte su tokia užduotimi, tinkamus apavus surasite atsižvelgę į kelis pagrindinius patarimus.

Daug dėmesio skirkite tinkamam dydžiui

Suvaržyta pėda negali laisvai judėti, tad jeigu apavai bus pernelyg aptempti ar spaudžiantys, nepavyks pasiekti geriausių rezultatų. Be to, ženkliai padidės traumų ir skausmų rizika. Būtent dėl to neretai patariama rinktis puse ar netgi visu dydžiu didesnius batus nei įprastai. Jei ketinate apsipirkti internetu ir ruošiatės pėdą išsimatuoti, matavimus geriausia atlikti vakare, kadangi po dienos krūvio ji gali būti šiek tiek padidėjusi – taip gausite tikslesnius rodmenis.

Pagalvokite, kokiais keliais dažniausiai bėgiosite

Visų bėgimo batų padai yra tvirti, kad galėtų sugerti didesnes apkrovas ir paviršiaus nelygumus, tačiau priklausomai nuo to, kokia danga dažniausiai bėgiosite, skirsis tam tikros reikalingos savybės. Jei ruošitės bėgioti miško takeliais, reikės įsitikinti, kad batai gerai sukimba su nelygiais paviršiais: jų padai dažniausiai yra kietesni, o medžiagos – tvirtesnės. Bėgiojant ant asfalto, ypač svarbi bus gera amortizacija, o jeigu sportuosite ant bėgimo takelio, galite rinktis batus su lygiu padu. Ketinantiems bėgioti skirtingose vietose, geriausia turėti dvejus skirtingus bėgimo batus, tačiau taip pat galite paieškoti universalių apavų, kurių pado raštas yra optimalus – nei per smulkus, nei pernelyg šiurkštus.

Atsižvelkite į sezoniškumą

Bėgimo entuziastai šia veikla užsiima ištisus metus, tačiau priklausomai nuo sezoniškumo, skiriasi labiausiai jai tinkanti avalynė. Žiemai reikėtų rinktis šiurkštų padą turinčius batelius – jie užtikrins geresnį sukibimą su paviršiumi. Tokiai avalynei dažniau naudojamos drėgmės į vidų nepraleidžiančios medžiagos. Tuo tarpu šiltiesiems sezonams pritaikyti bėgimo batai dažnai yra lengvesni, pasiūti iš gerai kvėpuojančių medžiagų.

Susipažinkite su pritaikytomis technologijomis

Be minėtos amortizacijos, gamintojai bėgimo batus aprūpina ir kitomis naudingomis (kartais – netgi patentuotomis) technologijomis, kurios užtikrina dar didesnį komfortą. Pavyzdžiui, kompanija „Columbia“ pritaiko besiūles technologijas, o „New Balance“ siūlo išskirtinai minkštus ir patogius „Fresh Foam“ vidpadžius. Tačiau panašių variantų surasite kur kas daugiau – paskirkite laiko ir jais šiek tiek pasidomėkite.

Investuokite į kokybę

Būtų klaidinga teigti, kad patys brangiausi bėgimo batai bus patys kokybiškiausi, tačiau sunku nesutikti, kad šiems apavams iš tiesų reikalingos didesnės išlaidos. Vertę iš dalies lemia prekinis ženklas, tačiau jai įtakos turi ir pritaikytos technologijos bei panaudotos medžiagos. Jei investuosite į kokybę, didelė tikimybė, kad naujieji apavai tarnaus kur kas ilgiau. Tiesa, galima paieškoti sutaupyti leidžiančių pasiūlymų – jų galėsite atrasti spustelėję čia.

Atkreipkite dėmesį į stilistiką

Nors kai kurie specialistai nesutiktų su šiuo patarimu, daugeliui iš tiesų yra svarbu, kaip atrodys bėgimo avalynė. Žinoma, praktinių savybių dėl dizaino aukoti nereikėtų, tačiau jei turite galimybę rinktis, pagalvokite, kokios spalvos batai geriausiai derėtų prie puoselėjamo įvaizdžio. El. parduotuvėje Pigu.lt laisvalaikio batai vyrams stebina plačiu pasirinkimu – apsižvalgę čia, kokybę lengvai suderinsite su nepriekaištingu stiliumi.

Atkreipę dėmesį į šiuos patarimus, turėtumėte lengvai atrasti Jums tinkančius bėgimo batelius. Tuomet reikėtų nepamiršti ir kojinių: jei rinksitės būtent šiai veiklai pritaikytus modelius, išvengsite prakaitavimo, trynimų ir mėgausitės dar didesniu komforto jausmu. 

Užsk. 2022/10/12

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us