Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Palankiausiai vertinamu politiku išlieka prezidentas

Palankiausiai vertinamu politiku Lietuvoje išlieka prezidentas Gitanas Nausėda, antroje vietoje – krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, rodo šeštadienį „Lietuvos ryto“ paskelbta „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Spalio 11–16 dienomis vykusios apklausos duomenimis, G. Nausėdą palankiai vertina 60,8 proc. apklaustųjų (56 proc. rugsėjį), taip pat prezidentas sulaukė 20,9 proc. neigiamų vertinimų, kaip ir prieš mėnesį.

A. Anušauskui ginčas dėl brigados nepakenkė

Antroje reitingų lentelės vietoje yra krašto apsaugos ministras A. Anušauskas, jį palankiai vertina 47,5 proc. apklaustųjų (47,1 proc. rugsėjį), nepalankiai – 27,4 proc. (26 proc. rugsėjį), ir tai geriausias jo rezultatas, pastebi „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Pasak jo, matyti, kad krašto apsaugos ministro reitingui nepakenkė viešumoje kilęs ginčas dėl vokiečių brigados dislokavimo, taip pat opozicijos politikų mesti kaltinimai dėl esą slaptos informacijos atskleidimo sutuoktinei.

„A. Anušausko aukščiausias rezultatas, kiek jis yra turėjęs, faktiškai apklausa vyko praėjusią savaitę, tai su brigada jau buvo (kilusi diskusija), ir su jo žmona buvo jau seniai, bet tie dalykai jam nepablogino“, – BNS sakė V. Gaidys.

Tarp palankiausiai vertinamų politikų ir visuomenės veikėjų spalį trečioje vietoje yra Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė su 44,4 proc. pozityvių vertinimų, nepalankiai ją vertina 27 proc. apklaustųjų, prieš mėnesį šie skaičiai atitinkamai buvo 43,5 proc. ir 25,9 proc. apklaustųjų.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ vadovas parlamentaras Remigijus Žemaitaitis palankiai vertinamas 42,6 proc. apklaustųjų (42,3 proc. rugsėjį), nepalankiai – 21,4 proc. (25,2 proc. rugsėjį), Demokratų sąjungos „Vardas Lietuvos“ vadovas parlamentaras Saulius Skvernelis atitinkamai – 37,3 proc. ir 36,5 proc. apklaustųjų (36,6 ir 39,2 proc. rugsėjį).

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen palankiai vertinama 35,3 proc. tyrimo dalyvių, nepalankiai apie ją atsiliepė 39,2 proc., Kauno mero Visvaldo Matijošaičio vertinimas atitinkamai – 33,8 proc. ir 35,5 procento. Socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę palankiai vertina 36 proc. apklaustųjų, neigiamai – 26,7 proc., vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę atitinkamai – 30 proc. ir 41,4 proc. apklaustųjų.

Palankiausiai vertinamų politikų dešimtuką užbaigia premjerė Ingrida Šimonytė, ją palankiai vertina 29,4 proc., o nepalankiai – 53,8 proc. apklaustųjų. Prieš mėnesį premjerę palankiai vertino 27,2 proc. o nepalankiai – 56,1 proc. apklaustųjų.

Rugsėjis buvo „ypatingai psichologiškai diskomfortiškas“

„Vilmorus“ vadovas teigia, kad spalį gerėjo visų politikų vertinimas. Pasak jo, praėjęs mėnuo buvo „ypatingai psichologiškai diskomfortiškas“.

„Kilo kainos, ir dujų, ir elektros, buvo neaišku, kaip bus, ir politikai nelabai galėjo, ką atsakyti. Šiuo metu situacija stabilizavosi, išmokos ir visa kita“, – sakė V. Gaidys.

Rugsėjį smarkiai krito energetikos ministro Dainiaus Kreivio populiarumas – nepalankiai vertinančiųjų ministrą skaičius ūgtelėjo daugiau nei 20 proc. punktų.

Spalį ministro vertinimas šiek tiek pagerėjo – iki 12,1 proc. palankių vertinimų nuo 8,1 proc. rugsėjį, o nepalankiai vertinančių ministrą yra 58 proc., šiek tiek mažiau nei prieš mėnesį, kai nepalankių vertinimų skaičius siekė 61,8 procento.

„Ministro vertinimas truputį pagerėjo, bet prieš kelis mėnesius jo neigiamų vertinimų buvo 40 proc., ir šoko 20 proc. punktų, neigiamų ne ką sumažėjo, bet ir nepablogėjo“, – sakė V. Gaidys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko spalio 11–16 dienomis, apklausti 1002 Lietuvos gyventojai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us