Raseinių naujienų portalas

NaujienosVerslas

Pirmą kartą skiriamos dotacijos privačių miškų kokybei gerinti, paskelbtas kvietimas teikti paraiškas

Miškų savininkams, pertvarkantiems išretėjusius ir ekonomiškai menkaverčius medynus ar krūmynus į produktyvius ir atsparius klimato kaitai bus skiriamos dotacijos. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiandien, liepos 17 d., paskelbė kvietimą teikti paraiškas šiai paramai gauti.

„Tai viena iš naujų Aplinkos ministerijos iniciatyvų formuojant klimato kaitai atsparesnius miškus, o kartu ir labai gera proga miško savininkams investuoti į kokybiškesnį savo ateities mišką, kuriuo galėtų džiaugtis ir didžiuotis jo paveldėtojai“, – pažymėjo Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.

Iki 2030 m. šiai priemonei įgyvendinti iš valstybės biudžeto numatyta skirti 4,32 mln. eurų, tai yra po 540 tūkst. eurų kasmet. Per visą paramos laikotarpį numatoma pertvarkyti daugiau kaip tūkstantį hektarų menkaverčių medynų į geresnės kokybės medynus, 1 ha skiriant nuo 3 iki 3,9 tūkst. eurų, atsižvelgiant į sodinamas medžių rūšis.

Aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės „Skatinti miškų plėtrą ir darnų miškų sektoriaus vystymąsi“ veiklos „Išretėjusių ir ekonomiškai menkaverčių medynų ar krūmynų pertvarkymas į produktyvius ir atsparius klimato kaitai medynus, įvairiarūšių ir įvairiaamžių medynų formavimas“ privačiuose miškuose finansavimo sąlygų aprašas numato, kad dotacijos bus skiriamos pertvarkant menkaverčius medynus Miško kirtimo taisyklėse nustatytais atvejais.

APVA paraiškas vertins, priims sprendimus dėl dotacijų skyrimo ir jas išmokės. Valstybinė miškų tarnyba atliks įvykdytų darbų patikrą. Pertvarkyti medynai turės būti prižiūrimi ir saugomi miško savininkų lėšomis.

Raginame privačių miškų savininkus nedelsti ir teikti paraiškas gauti dotacijas. Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 15 d. arba kol bus paskirstyta visa šiam pirmajam kvietimui teikti paraiškas skirta suma – 540 tūkst. eurų.

Visos paraiškos teikiamos per Aplinkos projektų valdymo agentūros APVIS sistemą:  https://apvis.apva.lt/

Paraiškų teikimo klausimais, prašome kreiptis į atsakingus APVA specialistus tel. +370 686 15 024 arba el. p. miskai@apva.lt

Ši veikla padės įgyvendinti 2021–2030 metų Nacionaliniame pažangos plane numatytus darnaus vystymosi principus, sustiprins miškų gebėjimą prisitaikyti prie klimato pokyčių, padidins jų atsparumą, užtikrins darnų miškų sektoriaus vystymąsi.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us