Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Bažnyčių naktys vėl skambės Raseinių krašto šventovėse

Liepos 20-23 dienomis gyvos piligrimystės idėja gyvenantis Raseinių kraštas kvies išgyventi nekasdienes patirtis. Bažnyčių naktų renginiai grįžta jau trečią kartą! Nuo mišių svarbiausiose šventovėse iki klasikinės muzikos koncertų ir įdomiausių ekskursijų. Bažnyčių naktys net keturias dienas džiugins vietos gyventojus bei svečius ne tik Raseinių, bet ir kaimyninių Kelmės, Šiaulių rajonuose ir Šiaulių mieste.

Raseinių rajone šiais metais Bažnyčių naktų renginiai organizuojami Šiluvoje, o taip pat ir 770 metų jubiliejų švenčiančiuose Raseiniuose, Ariogaloje bei Betygaloje. Čia renginių ciklas startuoja liepos 20 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Šiluvoje šv. Mišiomis Apsireiškimo koplyčioje. Vėliau 19 val. dr. Kastytis Rudokas kvies į pažintinę ekskursiją po Šiluvos šventovę. Vakaro kulminacija – grupės „el Fuego“ koncertas Šiluvos kultūros centro salėje.

Penktadienį, liepos 21 dieną, renginiai keliasi į Raseinius su šv. Mišiomis Raseinių bažnyčioje 18 val. Nuo 19 val.  gidas Arnas Zmitra teminėje ekskursijoje supažindins su Raseinių mieste išlikusia modernizmo architektūra. Vakarą baigsime grįžę į bažnyčią Klaipėdos brass kvinteto ir saksofonisto Petro Vyšniausko koncertu.

Liepos 22 dieną su 770-uoju gimtadieniu sveikinsime Betygalą. Čia nuo 19 val. Raseinių rajono garbės pilietė Marijona Birutė Navakauskienė supažindins su miestelio istorija. 21 val. Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ ir pianistės Giedrės Špečkauskaitės-Bartkienės koncertas aidės Betygalos šv. Mikalojaus bažnyčioje. Paskutinę dieną, sekmadienį kviesime užsukti į Ariogalą. Nuo 19 val. Tado Daugirdo aikštėje gidas Arnas Zmitra visus besidominčius supažindins su Ariogalos miesto istorijos įdomiausiais faktais. Bažnyčių renginių ciklas finišuos Ariogalos šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje koncertu „Muzika sielai“, kartu su  solistėmis Ieva Goleckyte, Gabriele Bukine, solistu Joriu Rubinovu ir pianiste Beata Andriuškevičiene. Visi renginiai nemokami!

Bažnyčių naktys tai jungtinis keturių savivaldybių renginių ciklas, trečius metus organizuojamas Raseinių, Kelmės ir Šiaulių rajonuose bei Šiaulių mieste. Čia pradėtas organizuoti minėtoms savivaldybėms pasirašius bendradarbiavimo sutartį siekiant garsinti ir populiarinti  šiaurės ir vidurio Lietuvoje esančius piligriminio turizmo objektus. Piligriminio turizmo Raseinių rajone populiarinimo idėja pradėta plėtoti gan seniai, taip siekiama pritraukti kuo daugiau tikinčiųjų į pirmojo Europoje apsireiškimo vietą – Šiluvos šventovę.

Daugiau informacijos apie renginius visose savivaldybėse rasite www.maloniukelias.lt/baznyciu-naktys/

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, organizuoja VšĮ „Atrask Raseinius“.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us