Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Antrajame rinkimų ture iš anksto balsavo 83 tūkst. arba 6,25 proc. rinkėjų

Per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią merų rinkimų antrajame ture pareiškė kiek daugiau nei 83 tūkst. arba 6,25 proc. rinkėjų, rodo penktadienį paskelbti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Aktyviausi išliko Lazdijų ir Ignalinos rajonų rinkėjai: čia balsavo atitinkamai 13,59 proc. ir 13,56 proc. rinkėjų. Mažiausias aktyvumas buvo Panevėžio ir Šiaulių rajonuose – atitinkamai 2,09 proc. ir 2,1 procento.

Šiemet antrojo turo balsavimas vyksta 34 savivaldybėse, prieš ketverius metus to prireikė 41 savivaldybėje. Tuomet po trijų išankstinio balsavimo dienų rinkėjų aktyvumas siekė 5,1 procento.

Balsavimas iš anksto tiesiogiai renkant merus antrajame ture prasidėjo antradienį ir baigėsi ketvirtadienį. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dalyvauti balsavime gali tik rinkėjai, gyvenamąją vietą deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis turas, tačiau iš anksto pareikšti valią buvo galima balsuojant visose savivaldybėse įrengtose balsavimo vietose.

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

Merai pakartotinai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Dviejose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų nuosprendžių: Anykščių rajone pirmavęs „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis ir Visagine antroje vietoje buvusi „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.

Vis dėlto po palankių teismų sprendimų jie grąžinti į rinkimus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us