Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Su šarvuočiais „Vilkas“ Algirdo batalionas pasiekė pilną operacinį pajėgumą – kariuomenė

Su pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“ Algirdo batalionas pasiekė pilną operacinį pajėgumą, šeštadienį pranešė kariuomenė.

„Šis pasiekimas reiškia, jog naują karinę techniką gavęs dalinys pilnai įsisavino ir yra visiškai pasirengęs atlikti reikiamas užduotis mūšio lauke“, – teigiama pranešime.

Pilno operacinio pajėgumo statusą Algirdo batalionas įgavo pasibaigus spalį vykusioms pratyboms „Geležinis vilkas 2022 II“, kai poligone Pabradėje sėkmingai atliko puolimo ir gynybos operacijas naudodamasis naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis.

Kariuomenės teigimu, operacijos vykdytos NATO šalyse taikomu „pajėgos prieš pajėgas“ pratybų metodu, mokymuose Algirdo bataliono kariai treniravosi kartu su Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovine grupe. 

Pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“ Algirdo batalionas pradėtas ginkluoti 2019 metais, jos per trejus metus visiškai pakeitė dar 2000 metais iš Vokietijos gautus šarvuotus transporterius M113.

„Pagrindiniai privalumai, kuriuos dalinys įgijo, gavęs naująją ginkluotę, yra didelė ugnies galia, įskaitant ir galimybę naikinti priešo tankus raketomis „Spike“, taip pat karių apsauga, kadangi „Vilkai“ turi aukštos klasės šarvuotumo lygį bei mobilumas – galimybė greitai pervažiuoti į reikiamą mūšio vietą tuo pat metu gabenant karius“, – teigiama kariuomenės pranešime.

Sutartis dėl 88 šarvuočių įsigijimo pasirašyta 2016 rugpjūtį, jos vertė – 386 mln. eurų. Maždaug pusė šių šarvuočių jau yra pasiekę Lietuvą, likusi dalis turėtų būti pristatyti kitų metų viduryje.

Dėl įvairių trūkumų šių šarvuočių, pristatymas ne kartą vėlavo, o vasarą paaiškėjo, kad į šalį atgabenta karinė technika dėl trūkumų, susijusių su programine įranga, negali būti naudojama pagal paskirtį. Galiausiai brokas pašalintas.

Be kita ko, Lietuva siekia įsigyti dar 120 tokių šarvuočių. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us