Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonėsVerslas

Užimtumui didinti savivaldybėms šiemet skirta beveik 10 mln. eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybėms šiemet paskirstys 9,7 mln. eurų užimtumui didinti. Nuo sausio įsigaliojo vienas aprašas, pagal kurį rajonuose rengiamos užimtumo didinimo programos ir tai leis vietos valdžiai laisviau skirstyti lėšas, pranešė ministerija.  

Dalis savivaldybių prie programų prisideda ir savo lėšomis, todėl galutinė jų suma bus didesnė. Viceministras  Vytautas  Šilinskas sako, kad ministerijos skiriama lėšų suma nėra didelė, tačiau svarbi.

„Darbas ir su tuo susijusios pajamos ne tik padeda žmonėms, bet ir mažina savivaldos išlaidas piniginei socialinei paramai. Turime bedarbiams pasiūlyti darbą, o ne pašalpas“,– pranešime sakė V. Šilinskas. 

Be to, ministerija rekomenduoja visais atvejais taikyti atvejo vadybą ir šalinti kliūtis užimtumui. Pavyzdžiui, įdarbinant trupam laikui, po 6 mėnesių užimtais likdavo vos 5,9 proc. programos dalyvių, o taikant atvejo vadybą  – 13 procentų. 

Ministerija 2023 metais žada peržiūrėti lėšų poreikio skaičiavimo formulę – norima nuo 2024 metų daugiau lėšų skirti toms savivaldybėms, kurios pasieks geresnių rezultatų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us