Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienosPolitika

Prokuratūra teismui perdavė riaušių prie Seimo bylą

Prokuratūra pranešė teismui perdavusi baudžiamąją bylą dėl 2021 metų rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių.

Plačiau pakomentuoti baigtą ikiteisminį tyrimą jos atstovai žada vėliau pirmadienį vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Spalio pradžioje skelbta, jog įtarimai tyrime pareikšti 87 įtariamiesiems, civiliniai ieškiniai bendrai siekia per 92 tūkst. eurų. 

Siekiant užtikrinti civilinius ieškinius, ikiteisminio tyrimo metu įtariamųjų 173,9 tūkst. eurų vertės turtui buvo taikomas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

Taip pat tyrimo metu 22 asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn.

Iš viso tyrimai apėmė 23 nusikalstamos veikos epizodus.

Pasak policijos, atlikti ir tyrimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis be leidimo ir jų nešiojimosi, narkotinių medžiagų turėjimo, dokumentų klastojimo ar panaudojimo, svetimo dokumento įgijimo ar panaudojimo be pagrindo.

Prie ikiteisminio tyrimo prijungtas ir tyrimas dėl viešų raginimų smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą, jame įtarimai pateikti vienam asmeniui.

Tyrimą atliko Vilniaus apskrities policijos kriminalistai, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

Policija pažymi, kad organizuoto mitingo metu ir po jo grupė asmenų „organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką“, o riaušių metu asmenys smurtavo, niokojo turtą, šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us