Raseinių naujienų portalas

KitaLaisvalaikis

Airinas Jermolajevas: šis konkursas jau graži mūsų krašto tradicija

Išpakuotos dovanos, suvalgyti kūčiukai, nupuoštos Kalėdinės eglutės. Atmintyje likusios tik malonios šventinės akimirkos. Tačiau jau 10-us metus, būtent sausio pabaiga, būna itin kalėdiška ir darbinga konkurso „Kalėdiniai Raseiniai“ sumanytojui, organizatoriui Airinui Jermolajevui.

– Airinai, šiemet įvyko jau 10-as, jubiliejinis, konkursas „Kalėdiniai Raseiniai”. Ką apie jį galėtum pasakyti?

– Vien tai, kad jis jubiliejinis – širdyje didžiulė šventė… Kalbame apie nemažą laiko tarpą – dešimt metų. Man pačiam matant šį skaičių nelabai tikisi. Esu labai laimingas. Kitiems tai gali atrodyti, kaip nereikšminga smulkmena, o man tai jau graži, Raseinių krašte pamėgta Kalėdinė tradicija.

Šiemet konkurse dalyvavo mažiau įstaigų, bendruomenių, tačiau gyventojai, kuriantys šventinę nuotaiką – kaip visada aktyvūs. Konkursas „Kalėdiniai Raseiniai“ sulaukė net 124 darbų nuotraukų, tarp jų buvo ir video filmukas, piešiniai ir meniškos fotografijos. Per 10 metų, kai vyksta konkursas, darbai ištobulėjo, jie labiau kūrybiški, kupini Kalėdinės dvasios. Nežinau, kaip atrodo kitiems komisijos nariams, bet šį kartą  buvo labai sunku išrinkti nugalėtojus. Organizuojant jubiliejinį konkursą, nusprendžiau, kad apdovanosime net dešimt darbų autorių pagal skirtingas nominacijas. 

– Koks konkurso tikslas? Ir tikrai nebūsiu pirma paklaususi, o kam tau to reikia? 

– Cha, geras klausimas…. ir kiti manęs to klausia. Kam tau tai? Kokia iš to nauda? Vienas pažįstamas neseniai pakomentavo: labai šaunu, kad imiesi iniciatyvos, nori parodyti, kaip miestas ir jų gyventojai puošiasi šventėms, bet iš kur gauni finansavimą? Gal kažkam bus keista, gal juokinga, bet nieko iš niekur aš negaunu,  pats skiriu šiam konkursui daug savo asmeninio laiko ir pinigų. Prizininkai apdovanojami mano ir rėmėjų įsteigtais prizais. Ir žinoma esu be galo dėkingas visiems rėmėjams, be jų būtų kur kas sunkiau. Norisi, kad kuo daugiau dalyvių būtų pagerbti ir apdovanoti.  O apie konkurso tikslą galiu atsakyti trumpai, jis vienas ir aiškus, kad mūsų rajono žmonės galėtų pasidžiaugti vienas kito išradingumu, kūrybingumu. Man didžiausias malonumas, kad žmonės dalyvauja, fotografuoja, siunčia. O kas gi žino, gal po kokių 50 metų, tie įamžinti vaizdai jau turės ir kitą, istorinę prasmę.

– Jau 10 metų šiam konkursui. Nepabodo? Ar dar pakanka jėgų ir meilės šiam „popamokiniam projektui“?

– Žinote, man labai patinka tokia veikla, tad ir meilės, ir noro yra pakankamai. Man pačiam keista iš kur tai, nesu susijęs su kultūra, renginių organizavimu, bet tokie projektai man prie „dūšios“. Vienintelis dalykas ko trūksta – tai laiko. Pastaruoju metu pastebėjau, kad jo labai trūksta. Darbas, verslas, mokslai, visuomeninė veikla, plius visokie širdžiai mieli užsiėmimai. Nepastebiu kaip diena prabėga. Ne ne, tikrai nesiskundžiu, mokausi viską susidėlioti taip, kad suspėčiau. Paroje 24 valandos, tad viskas įmanoma ir įgyvendinama.

– Yra dar nuotraukų, darbų kurie tave nustebina?

– Žinot nebūna vienodų situacijų, vienodų žiemų ir nuotaikų. Taip ir su atsiunčiamomis nuotraukomis. Kiekvienas darbas, nuotrauka ar piešinys – kitokie, kiekvienas kitaip mato tą pačią miesto centre stovinčią Kalėdinę eglutę. Aš žaviuosi mūsų rajono gyventojais. Kartais atrodo, kad toks konkursas tarsi lavina žmonių skonį, pamatyti kitaip, užfiksuoti, nupiešti…

– Ir tradicinis klausimas – kitais metais organizuosi 11-ą konkursą „Kalėdiniai Raseiniai“?

– Oi… nežinau… gal jau metas pertraukai (juokiasi)? Manau laikas parodys.

Ką gi, o dabar malonioji dalis dalyvavusiems. Skelbiame 10 prizininkų:

Daugiausiai patiktukų sulaukė –  Ernesta Vaznienė

Originaliausias darbas – Mindaugas Kutkaitis

Kūrybingą, nominaciją pelniusį videoklipą, kurį sukūrė lopšelio- darželio „Liepaitė” auklėtiniai (autorė Diana Pečiulienė), rasite FB Raseiniškiai.

Labiausiai temą ir Kalėdinę dvasią atspindintis darbas- FB puslapis „Keliauk ir Dalinkis“,

Nuotaikingiausia nuotrauka – Karinos Popendikytės

Šie prizininkai bus apdovanoti sveikinimo raštais ir rėmėjų įsteigtais prizais. 

Konkurso „Kalėdiniai Raseiniai 2022“ organizatorius Arinas nori padėkoti:

Konkurso globėjams- naujienų portalui „Raseinių naujienos“ už nuolatinį konkurso reklamavimą, susijusios informacijos sklaidą;

Informaciniams rėmėjams:

Savaitraščiams „Alio, Raseiniai“ ir „Visuomenės balsas Raseinių kraštui“.

Rėmėjams: 

Raseinių rajono savivaldybei ir merui Andriui Bautroniui,

LR Seimo narei Orintai Leiputei,

UAB Izora ir vadovams Alvinai ir Edmundui Čėsnams,

Šeimos grožio salonui ir savininkei Loretai Petraitienei, 

Biliūnų SPA ir savininkei Vilmai Račkauskienei,

Šokių studijai „Svajonė”,

Mobiliųjų telefonų remonto servisui ir įmonių savininkams Laurai ir Liutaurui Balseriams, „Mamos kepiniai“,

„Reklamos spalvos“,

Raseinių raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Visas nuotraukas galite rasti FB puslapyje „Raseiniškiai“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us