Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Savivaldos rinkimuose balsuoja namuose tą galintys daryti rinkėjai

Šeštadienį savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose tęsiamas penktadienį prasidėjęs balsavimas namuose.

Teisę balsuoti namie turi per 571 tūkst. rinkėjų šalyje, o tam užsiregistravo apie 100 tūkst. rinkėjų, BNS informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė Indrė Ramanavičienė.

Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Kiti į savo savivaldybės rinkimų apylinkę sekmadienį atvykti negalintys rinkėjai nuo antradienio iki ketvirtadienio turėjo galimybę balsuoti iš anksto. Išankstinis balsavimas vyko visoje Lietuvoje savivaldybių patalpose, didžiuosiuose miestuose buvo įrengta papildomų balsavimo vietų. 

Iš anksto bei specialiuose balsavimo punktuose ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose jau balsavo daugiau kaip 137 tūkst. arba 5,7 proc. rinkėjų. Iš viso sąrašuose yra beveik 2,39 mln. rinkėjų.

Pagrindinę rinkimų dieną sekmadienį bus balsuojama rinkimų apylinkėse, jos darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro. 

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us