Raseinių naujienų portalas

NuomonėsRinkimai 2023

Antrame ture dėl mero posto kovojantį A. Bautronį palaiko tik socdemai

Šiandien prasidėjo pakartotinis balsavimas tose savivaldybėse, kuriose pirmajame ture neišrinkti rajonų merai. Raseinių rajone dėl mero posto kovoja Andrius Bautronis (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas) ir dr. Arvydas Nekrošius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas).

Pirmame ture šiuos kandidatus skyrė 1 676 balsai. „UŽ“ A. Bautronį balsavo 4 799, „UŽ“ – A. Nekrošių – 3 123 Raseinių rajono gyventojų. Prie balsadėžių savo pilietinę pareigą atliko  beveik 54 proc. (14 406) raseiniškių. Kaip pasiskirstys raseiniškių balsai II ture – sužinosime jau šį sekmadienį.

Pirmajame savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ture Raseinių rajone į mero postą pretendavo net 8 kandidatai. Jeigu rinkėjų aktyvumas išliktų toks pat, kaip per I-jį turą, likę 6 kandidatų balsai, kurių yra daugiau nei 6 000 – turėtų dalintis labai įdomiai.

Socialdemokratų palaikymas konservatoriams

Po pirmo rinkiminio turo savo palaikymą konservatorių kandidatui A. Bautroniui išreiškęs socialdemokratų Raseinių skyriaus pirmininkas Matas Skamarakas, kažin ar „atneš“ daug balsų antros kadencijos siekiančiam merui. Išanalizavus pirmo turo rezultatus, Raseinių socialdemokratams reiktų susimąstyti apie stipresnį lyderį. Už socialdemokratus balsavo  2 832 raseiniškiai, o M. Skamarakas gavo tik 1 952. Partijos (!) skyriaus lyderį vos nepralenkė neseniai politiku tapęs Mingaudas Tamaliūnas. Už jį, kaip galimą merą balsavo 1 868 raseiniškiai. Skirtumas tik 84 balsai.

Kitos politinės organizacijos nuo „palaikymų“ susilaiko

Politinio komiteto „Tau, kraštieti!“ lyderis Mingaudas Tamaliūnas, kol kas vienintelis viešai savo rinkėjus informavo, kad oficiali jų komandos pozicija – nepalaikyti nei vieno kandidato.

Komitetas rinkimuose startavo labai sėkmingai – iškovoti 3 tarybos narių mandatai.

Lietuvos regionų partija, kurią į Raseinių rajoną atvedė Gintautas Mikolaitis, naujo šaukimo taryboje turės 2 mandatus. G. Mikolaitis į klausimą, ką jų skyrius palaiko II-me ture juokavo: „Palaikom geriausią, o kuris geriausias lai sprendžią kiekvienas pats“.

Šiuose rinkimuose 2 mandatus iškovojusios Darbo partijos Raseinių skyriaus pirmininkas Vaidas Kuzmarskis paklaustas apie palaikymą vienam ar kitam kandidatui atsakė: „Po vakarykščių kandidatų į merus debatų, eilinį kartą nusivyliau dabartiniu meru Andriumi Bautroniu, apie tai parašiau savo facebook paskyroje. Tačiau tai mano, kaip žmogaus nuomonė. Partijos taryboje buvo priimtas sprendimas neremti nei vieno kandidato, leisti bendrapartiečiams rinktis patiems.“

Rinkėjų aktyvumas II-me ture būna mažesnis

Nemaža dalis balso teisę turinčių raseiniškių, nusivylę pirmo turo rezultatais, antrą kartą prie balsadėžių nebeateina. 2019 m. II ture dalyvavo tik apie 42 proc. rinkėjų (12 411).

Pakartotinis balsavimas iš anksto vyksta kovo 14-16 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro Raseinių rajono savivaldybės administracijos II aukšte. Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams nuo trečiadienio numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose. Juose balsuoja rinkėjai ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us