Raseinių naujienų portalas

Kriminalai

Raseiniuose prieš eismą važiavęs pilietis įkliuvo pareigūnams su 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių

 

Radviliškyje žinomas prekiautojas kontrabandinėmis cigaretėmis dėl savo neteisėto verslo vasario 22 d. įkliuvo Raseinių policijos pareigūnams. Pastarieji, pamatę Raseiniuose,  Maironio gatvėje, kurioje eismas vyksta viena kryptimi, prieš eismą važiuojantį automobilį „Opel Astra”, iš pradžių apstulbo, o paskui pasivijo ir jį sustabdė. Sustabdė dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo, o viskas baigėsi tuo, kad vairuotojas atsidūrė areštinėje, nes jo automobilyje buvo rasta 2000 pakelių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis. 53 metų Radviliškio gyventojas krimtosi, kad, jei atidžiau būtų žiūrėjęs į kelio ženklus, susitikimo su pareigūnais  būtų išvengęs.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jį perėmė Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų valdybos pareigūnai, o jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Kadangi kriminalistai minėtą  vyrą pažinojo kaip kontrabandinių cigarečių tiekėją nelegaliai rinkai, tai nusprendė atlikti kratą dar ir jo gyvenamojoje vietoje. Ūkiniame pastate jie aptiko  9 dėžes neteisėtai laikomų „Winston“ rūkalų. Taigi iš viso iš nelegalios apyvartos buvo eliminuota 6500 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Vyras už tokią neteisėtą veiklą jau net du kartus teistas. Tačiau, matyt, kaip toje reklamoje – kartą paragavęs, niekaip negali sustoti…pelnytis iš neteisėto verslo.

2016 metais radviliškietis į Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų akiratį pateko su savo broliu. Tada tyrėjų  rankose atsidūrė Šiaulių ir Radviliškio krašto rinkai skirtų 15 018 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kurių bendra rinkos vertė  siekė 40 tūkst. eurų. 14 kontrabandinių rūkalų dėžių buvo aptikta jo namuose, po to krata  atlikta ir pas tame pačiame mieste gyvenantį jo jaunesnįjį brolį. Pas pastarąjį kriminalistai rado 7 dėžes su „Fest“, „Minsk“ ir kitokiomis cigaretėmis, paženklintomis tomis pačiomis baltarusiškomis banderolėmis. Šios nusikalstamos veikos tyrimas Šiaulių pareigūnus nuvedė į Šalčininkų rajone esančią atokią sodybą, iš kurios brolius ir pasiekdavo kontrabandinės cigaretės. Čia kratos metu buvo rastos 7 dėžes neteisėtai laikomų rūkalų. Tądien nelegalių rūkalų neteko ir viena Šiaulių gyventoja, pas kurią kriminalistai irgi atliko kratą, nes turėjo informacijos, jog Šiauliuose esančiam nelegalios prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis „taškui“ nelegalius rūkalus tiekia Radviliškyje gyvenantys broliai.

Teismas  cigaretes konfiskavo, vyresniajam radviliškiečiui skyrė per 4000 eurų bauda ir dar dvi savaites jam teko  praleisti už grotų. Vyro brolis buvo nubaustas 5000 eurų bauda, kurios sumokėti nesiteikė, tad ji buvo pakeista 480 valandų viešųjų darbų, o kai ir jų nepanoro atlikti,  5 mėnesiams jam buvo apribota laisvė.

2018 m. gruodį vyresnysis brolis dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis įkliuvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinei. Tada jo turimų rūkalų vertė viršijo 150 MGL, bet neviršijo 250 MGL dydžio sumos ir jis buvo nubaustas  beveik 8000 eurų bauda bei patyrė didžiulius nuostolius, prarasdamas  visus gabentus rūkalus.

Šiemet vasarį pas minėtą radviliškietį neteisėtai įgytų akcizais apmokestinamas prekių vertė jau viršijo 250 MGL dydžio sumą, tad ir atsakomybė jo laukia didesnė. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą ir net  laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Filmuotą 2016 metų medžiagą rasite čia: https://youtu.be/M1ds6F2Vg9U

Filmuotą 2023 metų medžiagą rasite čia:  https://youtu.be/H8tumR6AKJ8

Šiaulių apskr. VPK atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us