Raseinių naujienų portalas

PolitikaRinkimai 2023

Tęsiasi balsavimas iš anksto merų rinkimų antrajame ture 34-iose savivaldybėse

Trečiadienį tęsiasi balsavimas iš anksto renkant merus antrajame ture 34-iose savivaldybėse.

Balsavimas iš anksto trečiadienį ir ketvirtadienį organizuojamas nuo 7 iki 20 valandos visoje Lietuvoje – taip pat ir tose savivaldybėse, kuriose merai išrinkti per pirmąjį turą.

Tačiau dalyvauti balsavime gali tik rinkėjai, gyvenamąją vietą deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis turas, pažymi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Taip pat trečiadienį pradedamas balsavimas specialiuose punktuose, kur savo valią pareikšti gali rinkėjai ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

Pakartotinis balsavimas vyksta 34-iose savivaldybėse, kuriose merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Juose rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

Merai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Dviejose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų nuosprendžių: Anykščių rajone pirmavęs „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis ir Visagine antroje vietoje buvusi „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.

D. Štraupaitę į rinkimus VRK grąžino balsavimo išvakarėse pirmadienį, kai Lietuvos apeliacinis teismas tą pačią dieną pakeitė teismo sprendimą ir leido jai kandidatuoti į renkamas pareigas.

Abu politikai apskundė teismui VRK sprendimus naikinti jų kaip kandidatų registraciją, K. Tubio skundą teismas nagrinėjo antradienį, jau prasidėjus išankstiniam balsavimui.

Per pirmąjį turą merai buvo išrinkti 26-iose savivaldybėse. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us