Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Merų rinkimų antrajame ture balsuoja rinkėjai namuose

Merų rinkimų antrajame ture 34-iose savivaldybėse šeštadienį balsuoja rinkėjai namuose.

Teisę balsuoti namuose šiose savivaldybėse turi per 332 tūkst. gyventojų, o tam registravosi beveik 60 tūkstančių, BNS informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai. 

Balsavimas iš anksto jau baigėsi – sekmadienį į rinkimų apylinkę savo savivaldybėje atvykti negalėsiantys rinkėjai nuo antradienio iki ketvirtadienio turėjo galimybę balsuoti iš anksto savivaldybėse visoje Lietuvoje.

Taip pat nuo trečiadienio iki penktadienio balsavo rinkėjai specialiuosiuose punktuose ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose.

Per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią merų rinkimų antrajame ture jau pareiškė kiek daugiau nei 83 tūkst. arba 6,25 proc. rinkėjų.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis. Rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

Merai pakartotinai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Dviejose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų nuosprendžių: Anykščių rajone pirmavęs „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis ir Visagine antroje vietoje buvusi „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.

Vis dėlto po palankių teismų sprendimų jie grąžinti į rinkimus.

Per pirmąjį turą merai buvo išrinkti 26-iose savivaldybėse. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us